БНР | 23.12.2018 13:02:22 | 225

Валенсия избяга от проклятието на ремитата с победен гол в сетния миг

Валенсия успя щастливо да избяга от проклятието на ремитата и да спечели срещу последния в испанската Ла Лига Уеска с 2:1.

"Прилепите" бяха на път да запишат 11-ото си равенство в 17-ия кръг за ужас на зрителите на "Местая", когато Пичини ги избави от тази неприятност в последната секунда.

През първото полувреме "прилепите" съумяха да материализират надмощието си с гол на своя капитан Дани Парехо в 25-ата минута.

През втората част обаче превесът на Валенсия в резултата се запази дълго време само от един гол. В крайна сметка се стигна до дузпа за гостите след необмислено нарушение от страна на Карлос Солер. Хуан Ернандес бе точен от бялата точка и Уеска изравни - 1:1 в 72-ата минута.

Уеска играеше доста добре след почивката и опасностите се редуваха пред двете врати.

Гостите от провинция Арагон дори имаха претенции за втора дузпа в своя полза минути преди края на срещата. После Давид Ферейро  уцели от фаул  гредата на вратата на Валенсия в 89-ата минута.

Недоволните от действията на своите любимци фенове на Валенсия тъкмо развяха белите кърпички, когато в 4-ата минута от добавеното време десният защитник Кристиано Пичини забоде победно топката в мрежата на Уеска и донесе щастливи три точки за Валенсия - 2:1.

Валенсия е осми в класирането с 22 точки, а Уеска остава последен с 8.