БНР | 12.01.2019 17:53:17 | 394

Ливърпул победи домакина Брайтън с гол от дузпа

Ливърпул записа първа победа за календарната 2019 година, побеждавайки с 1:0 като гост тима на Брайтън в мач от 22-рия кръг на Висшата лига на Англия по футбол. Единственото попадение в мача падна в 50-ата минута, когато Мохамед Салах бе точен от дузпа. Наказателният удар, който бе четвърти за мърсисайдци от Коледа насам, бе отсъден за нарушение на Паскал Грос срещу самия Салах. До гола гостите бяха по-активният тим на терена, но след него инициативата премина на страната на Брайтън и домакините създадоха няколко опасности пред вратата на Алисон, но за тяхно съжаление нито една не застраши истински бразилския страж. С победата Ливърпул събра 57 точки и води със 7 пред тима на Манчестър Сити, който в понеделник посреща Уулвърхемптън.

Саутхемптън постигна важна победа в битката за оцеляване, след като се наложи с 2:1 над Лестър като гост. "Светците" си свършиха работата през първото полувреме, когато реализираха и двете си попадения. Джейм Уорд-Праус откри резултата в 11-ата минута от дузпа, а в добавеното време на първата част Шейн Лонг покачи на 2:0. Секунди преди това гостите бяха останали с човек по-малко след втори жълт картон на Ян Валери. През второто полувреме Лестър натисна съперника си, но стигна само до един гол чрез Уилфред Ндиди малко преди изминаването на първия час игра.

Победа с 2:1 постигна и Бърнли в домакинския си мач с Фулъм. Играчите на Шон Дайш не само не вкараха сами гол, но дори нямаха отправен точен удар към вратата на гостите от Лондон, които обаче любезно им помогнаха с два автогола. Андре Шюрле изведе Фулъм напред в резултата още във втората минута, но с автоголове Джо Брайън и Денис Одой в рамките на три минути в средата на първото полувреме Бърнли осъществи пълен обрат. До края на мача Фулъм на няколко пъти бе близо до изравняването, но играчите на Клаудио Раниери нямаха късмет пред гола.

В другите две срещи Уотфорд спечели малкото лондонско дерби с Кристъл Палас с 2:1 като гост. Крейг Каткарт си вкара автогол през първото полувреме, но през второто се реваншира пред феновете на Уотфорд с изравнителен гол, преди Том Клевърли да завърши пълния обрат за "стършелите". Кардиф и Хъдърсфийлд пък завършиха скучно 0:0 насред столицата на Уелс.