Cross.bg | 14.01.2019 07:28:00 | 208

Меси стана първият с 400 гола в испанската Примера

Лионел Меси достигна своя гол номер 400 в Ла Лига и стана първият футболист, достигнал тази кота. Това стана по време на рутинната победа на Барселона с 3:0 над намиращия се в долната половина на класирането Ейбар. Меси и неговият уругвайски партньор в атаката Луис Суарес бяха в основата на победата, а Фелипе Коутиньо се отличи с две асистенции. Първият гол падна още в 19-ата минута чрез Суарес, който получи пас от бразилеца. Баските стартираха с амбицията да върнат гола още в самото начало на втората част, но бяха наказани от Меси, който се възползва от чудесната комбинация със Суарес. Аржентинецът получи топката пред двама бранители, но с рязкото си дърпане на ляно успя да си отвори ъгъл и простреля вратаря на гостите Асиер Риесго. В 58-ата минута дойде ред на поредната чудесна атака с участието на Коутиньо, който комбинира със Суарес. Уругваецът върна с пета към Меси, но вратарят Риесго спаси удара му с вещина. Но минута по-късно дойде и третото попадение във вратата на Ейбар, отново дело на Суарес. Той реагира светкавично при странично хвърляне и от наказателното поле простреля вратата на гостите за трети път. В друг двубой Реал (Мадрид) спечели труден и драматичен успех с 2:1 при гостуването си срещу Бетис в двубой от 19-ия кръг в испанския шампионат. В 13-ата минута гостите поведоха в резултата след точен удар на хърватина Лука Модрич в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Пау Лопес