БНР | 09.02.2019 15:14:29 | 175

Нова победа за Манчестър Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед се завърна временно в първата четворка на Висшата английска лига по футбол, след като победи с 3:0 като гост застрашения от изпадане Фулъм в мач от 26-ия кръг. Тимът на мениджъра Оле Гунар Солскяер имаше превъзходство през целия двубой и в 14-ата минута Антони Марсиал подаде към Пол Погба, който с удар от движение откри резултата.  Само девет минути по-късно Марсиал реализира втори гол във вратата на столичани.

След почивката по-добрата игра на гостите продължи и в 65-ата минута Максим льо Маршан фаулира Хуан Мата в наказателното поле и Погба хладнокръвно оформи класическата победа за отбора от Манчестър. До края на срещата и двата тима пропуснаха нови възможности за гол. През следващата седмица „червените дяволи“ подновяват участието си в Шампионската лига, като се изправят срещу Пари Сен Жермен на осминафиналите.

След този успех Манчестър Юнайтед е на четвъртото място в класирането с 51 точки, докато Фулъм заема 19-та позиция със само 17 спечелени точки.