БНР | 01.03.2019 07:08:24 | 199

Валенсия ще играе финал за Купата на Испания

Валенсия ще играе срещу Барселона за Купата на Испания, след като се класира на финала за първи път от 11 години насам. Това се случи с победа с 1:0 срещу Бетис на "Местая", която оформи крайния резултат от 3:2.

Валенсия, който спечели трофея в единствения си финал през 2008-а година, ще играе с Барса на 25 май на стадиона на Бетис.

Воденият от Марселино тим изравни след два гола изоставане в първия мач като гост и дори нулево равенство щеше да го изпрати на финала за купата. "Прилепите" контролираха играта в реванша и опитите на гостите им да вкарат завършваха обикновено пред наказателното поле, въпреки че Бетис все пак стигна до някои положения. Вратарят Хауме Доменех обаче спаси силен шут на Хесе, а удар с глава на Аиса Манди след корнер мина покрай вратата на домакините.

Валенсия поведе след почивката, след като в 56-та минута Кевин Гамейро влезе в наказателното поле и пусна топката покрай вратаря на гостите, а Родриго Морено я вкара на празна врата от близко разстояние.

Барселона, който спечели последните четири издания на турнира, надви Реал Мадрид с 3:0 в сряда и спечели двубоя срещу големия си съперник с общ резултат 4:1.