БНР | 04.07.2019 05:24:23 | 313

Джокович без проблеми срещу американец на Уимбълдън

Защитаващият титлата си на тенис турнира Уимбълдън сърбин Новак Джокович стигна до третия кръг, след като демонстрира тотално превъзходство над Денис Кудла (САЩ) и го отстрани с 6:3, 6:2, 6:2. За 11-а поредна година Джокович преминава в третия кръг, а също така ще се постарае да спечели пети трофей на този турнир и общо 16-и в Големия шлем. А водачът в световната ранглиста, вече с Горан Иванишевич в щаба си, премина през първия сет само за 27 минути. Намиращият се на 111-о място в ранглистата Кудла допусна три пробива и във втория сет преди Джокович да повтори същото и в третия и да затвори мача за час и 32 минути. Неговият следващ съперник е полякът Хуберт Хуркач, който елиминира Леонардо Майер (Аржентина) с 6:7, 6:1, 7:6, 6:3.

Мачът на Джокович, който се игра на централния корт, закъсня заради маратона от 3 часа и 43 минути, който сътвориха Кайл Едмънд (Великобритания) и Фернандо Вердаско (Испания). 24-годишният Едмънд поведе с 2:0 сета, но трябваше да се предаде. Вердаско спечели след обрат с 4:6, 4:6, 7:6, 6:3, 6:4.

Миналогодишният финалист Кевин Андерсън (Южна Африка) също продължава след успех над Янко Типсаревич (Сърбия) с 6:4, 6:7, 6:1, 6:4. Сензацията от Канада Феликс Оже Алиасим стигна за първи път в третия кръг на Уимбълдън. 18-годишният канадец отстрани с 6:3, 4:6, 6:4, 6:2 французина Корентен Муте, който в първия кръг елиминира Григор Димитров.

При жените Кори Гауф (САЩ) победи Магдалена Рибарикова (Словакия) с 6:3, 6:3 и се класира за третия кръг. Така 15 годишната американка, която започна от квалификациите, стана най-младата тенисистка от 1996 г., достигнала тази фаза в Лондон. Тогава 15-годишната рускиня Ана Курникова се класира за четвъртия кръг, където отпадна от германката Щефи Граф.

Други резултати: Полона Херцог (Словения)  - Мадисън Кийс (САЩ) 6:2, 6:4

Даниел Роуз Колинс (САЩ) - Анастасия Севастова (Латвия) 4:6, 6:4, 6:3