БНР | 02.08.2019 18:01:47 | 109

Арда надигра Витоша в Бистрица

Арда Кърджали победи с 3:1 като гост Витоша Бистрица в първа среща от 4-ия кръг на efbet Лига. Така футболистите на Стамен Белчев се изкачиха на втора позиция с 8 пункта, докато домакините остават на дъното без спечелени точки.

Арда поведе още в 5-ата минута след груба грешка на вратаря Николай Георгиев, която бе наказана от Радослав Василев.

Последваха силни минути за Витоша, а Румен Гьонов и Григор Долапчиев бяха отказани от Иван Караджов.

В 25-ата минута все пак домакините изравниха, след като Георги Купенов бе най-съобразителен в наказателното поле на противника.

След подновяването на играта Арда тръгна в масирани атаки да търси победата. Зоран Гаич и Радослав Василев не успяха да преодолеят Георгиев.

В 58-ата минута веселин Марчев бе съборен в наказателното поле на Витоша и съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа. Иван Коконов застана зад топката и с голяма доза късмет се разписа. Победата на Арда бе затвърдена след автогол на Румен Гьонов. Той прати топката в собствената си мрежа след центриране на Дарко Глишич.

Минута преди края домакините останаха в намален състав, след като Александър Христев получи директен червен картон за нарушение срещу Илиша Сам в центъра на терена.

Витоша - Арда - 1:3 (1:1)
голмайстори: 0:1 Радослав Василев 5, 1:1 Георги Купенов 25, 1:2 Иван Коконов 59-дузпа, 1:3 Румен Гьонов 70-автогол

Витоша: Николай Георгиев, Тодор Гочев, Венцислав Бонев, Румен Гьонов, Георги Амзин (66-Христо Иванов), Четин Садула, Александър Христев, Георги Купенов (72-Никола Борисов), Григор Долапчиев (56-Теофилос Курупис), Лъчезар Котев, Мартин Станкев;

Арда: Иван Караджов, Пламен Крумов, Зоран Гаич, Дарко Глишик, Деян Лозев, Емил Мартинов, Жоао Аморим (46-Венцислав Бенгюзов), Румян Ховсепян (79-Илиша Сам), Иван Коконов, Веселин Марчев (62-Атанас Кръстев), Радослав Василев;