БНР | 03.08.2019 18:29:29 | 100

Етър не се даде и на Ботев (Пд) - 2:2

Отборите на Етър и Ботев (Пловдив) завършиха 2:2 в среща от четвъртия кръг на Първа лига по футбол. „Жълто-черните“ поведоха в резултата още в четвъртата минута. Многоходова атака, която премина през Антонио Вутов, Лъчезар Балтанов и Тайлон, изведе Тодор Неделев на чиста позиция в наказателното поле и звездата на пловдивчани технично реализира в мрежата зад Христо Иванов. След това домакините взеха инициативата и в 38-ата минута закономерно достигнаха до изравняване. Флорентен Боджадж отклони топката към наказателното поле след центриране от корнер и Александър Дюлгеров с плонж изравни за 1:1.

Минута преди почивката Марко Перван отново даде аванс на Ботев след центриране на Филип Филипов. В 52-ата минута "виолетовите" отново се добраха до равенството. Даниел Младенов с далечен удар красиво вкара топката за втори път във вратата на Ботев. В 84-ата минута резервата Александър Тонев центрира в наказателното поле и топката падна върху напречната греда на вратата на Етър.

След това равенство Ботев има 5 точки, докато отборът от Велико Търново е с четири поредни равенства.

Треньорът на Етър – Росен Кирилов, заяви след мача: „Искам да се превърна в специалист по победите, не по равенствата. Явно е, че не се даваме. Не стартираме мачовете добре, но второто полувреме сме по-силни. Играхме срещу отбори от топ 4 и топ 5. Затруднихме тези тимове, ще играем все по-силно. Етър ми хареса. Противопоставихме се успешно на отбори с доста по-сериозен бюджет от нашия. Срещу Славия ни очаква много тежък мач“.

Желко Петрович, треньор на Ботев (Пловдив): „Двата отбора заслужиха по една точка. Ние допуснахме грешки при двата гола на Етър. В едни моменти ние натискахме, в други Етър имаше инициативата. Липсваше ни последният пас. Нямаме много високи футболисти в нашия отбор. Това важи и за защитата. Персоналното покрие е доста по-успешно за нас. Липсваше ни Кристиян Димитров. Трудно се играе тук, но Етър винаги се бори здраво. Хубав мач за публиката. Ако два пъти водиш в резултата и не спечелиш, това е камък в нашата градина. Трябва да се защитаваме по-добре. Ако не губим топката, няма да се създават ситуации пред нашето наказателно поле. Не съм чул нещо за трансфер на Тодор Неделев в Левски. Не мога да кажа каква е цената му. Ако предложат сериозна сума за него, ръководството може да го продаде. Евентуален трансфер на Неделев може да помогне за развитието на клуба и за построяването на нашия нов стадион“.