БНР | 30.08.2019 17:44:17 | 153

Семейство Илиеви се постара, но не успя да изведе "моряците" отвъд ремито с Дунав

Черно море и Дунав завършиха наравно - 1:1, в мач от 8-мия кръг на Първа лига. С това равенство домакините нямат победа вече шести мач. Синът на треньора на Черно море Илиан Илиев - Илиан Илиев - младши, пък записа първия си гол в първенството.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, в което чистите голови ситуации почти липсваха. Домакините бяха по-активният отбор, но на почивката изоставаха с 0:1.

Първото положение в мача бе за Черно море в 10-та минута, когато Васил Панайотов стреля от около 20-тина метра по диагонал, но вратарят на гостите Благой Макенджиев улови топката. В 21-та минута Дани Кики пробва далечен изстрел от пряк свободен удар, но топката премина встрани от вратата на Дунав.

В 40-та минута вратарят на домакините Иван Дюлгеров показа отлчна реакция и успя да избие топката след опасен удар с глава Стефан Христов. В първата минута на даденото от съдията 2-минутно продължение на първата част Дунав успя да вкара гол. След атака отляво Ивайло Лазаров стреля опасно, вратарят на домакините Иван Дюлгеров изби топката, която попадна у Ахмед Ахмедов, който също опита шут, но отново Дюлгеров парира удара. Топката се върна при Ахмедов, който втория път не пропусна и изведе гостите напред в резултата - 1:0 за Дунав.

В 47-та минута домакините успяха да изравнят резултата, а голмайстор стана Илиан Илиев - младши, който вкара с удар по земя от около 20-тина метра.

В 50-та минута домакините можеха да вкарат нов гол. Васил Панайотов засече топката с глава след центриране отдясно, но за късмет на гостите тя мина встрани от вратата на Дунав. В 56-та минута Дани Кики изпълни опасно пряк свободен удар отдясно по атаката на домакините, но топката премина встрани от вратата.

В 59-та минута късметът бе на страната на Дунав, след като след удар на Дани Кики топката рикошира у Мартин Ковачев и се отби в страничната греда. В 63-та минута Аристот Ндонгала стреля по земя от 15-16 метра, но топката премина на сантиметри в аут.

В 72-та минута Жоржиньо стреля опасно, но вратарят на Дунав Благой Макенджиев спаси. В 77-та минута Иван Селеменов можеше да вкара втори гол за гостите, но за късмет на домакините след удара му отляво по диагонал топката премина на сантиметри встрани от вратата на Черно море.