БНР | 22.09.2019 16:55:45 | 73

Борусия (Мьонхенгладбах) с трудна победа в Германия

С късен дубъл на резервата Маркус Тюрам отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) се наложи с 2:1 над Фортуна (Дюселдорф) в 5-ия кръг на германското футболно първенство. "Зелено-черните" имаха задача да се реваншират пред ръководството и привържениците си за тежкото поражение с 0:4 в Лига Европа от Волфсбергер (Австрия) у дома. И още в 6-ата минута Касдим Адамс Нуху откри за гостите с точен изстрел с глава.

След гола футболистите на Борусия вдигнаха оборотите и създадоха няколко добри атаки, които обаче не бяха реализирани. С пропуски се отличиха Бреел Емболо и швейцарският му сънародник Денис Закария, а след почивката дойде ред и на Аласан Плеа да пропусне чиста ситуация.

Неговата смята Маркус Тюрам обаче възстанови равенството в 74-ата минута, само 7 след като се появи на терена. И две минути преди края пак той се възползва от меле пред вратата на Зак Стефен и отбеляза за 2:1.

Победата изкачи Борусия на 5-о място в класирането с 10 точки, на 3 от лидера Лайпциг. Фортуна е на 12-о място само с 4 точки. Борусия (Дортмунд) може да се придвижи на 2-о място днес, ако спечели мача си с Айнтрахт (Франкфурт).