БНР | 28.09.2019 15:23:11 | 77

Нова победа за Ювентус и рекорд на Буфон

Отборът на Ювентус записа трета поредна победа в италианското първенство по футбол след домакински успех с 2:0 срещу СПАЛ. Миралем Пянич и Кристиано Роналдо вкараха головете за победата, с която Юве временно оглави класирането с точка повече от Интер.  Двубоят бе исторически за вратаря на Юве - Джанлуиджи Буфон, който започна като титуляр и подобри рекорда на Паоло Малдини за най-много мачове на клубно ниво на италиански футболист. За Буфон мачът бе под номер 903 с екипите на Парма, Ювентус и Пари Сен Жермен, докато Малдини има 902 срещи, всичките с екипа на Милан. Малдини все още държи рекорда за най-много мачове в Серия А. Бившият капитан на Милан има 647 срещу 640 за Буфон.

Старши треньорът на Юве Маурицио Сари заложи в атака на Кристиано Роналдо и Пауло Дибала и двамата изиграха силен мач, като само отличните намеси на вратаря на гостите Етрит Бериша спасиха СПАЛ от разгромна загуба. Пропуски през първото полувреме направиха Роналдо, Дибала и Аарън Рамзи, но в самия край на първата част Юве поведе с великолепен гол на Пянич, който прати топката в мрежата с удар от движение пред границата на наказателното поле.

След почивката Ювентус доминира тотално на терена, но отличните изяви на вратаря на СПАЛ Бериша почти отчаяха Роналдо и компания. Все пак в 78-а минута великолепен пробив на Дибала отляво завърши с прецизно центриране на аржентинеца и Роналдо с глава промуши топката в мрежата за 2:0. В добавеното време Роналдо стреля зрелищно от въздуха, но Бериша за пореден път бе на висота и изби топката в корнер.