Cross.bg | 28.10.2019 08:02:00 | 120

Ливърпул обърна Тотнъм, Юнайтед изпусна две дузпи

Ливърпул победи Тотнъм с 2:1 на „Анфийлд“ в сблъсъка на върха от 10-ия кръг на Висшата лига. Това бе и повторение на финала от Шампионската лига. Червените вече 45 домакинства нямат поражение на свой терен. Хари Кейн откри резултата след само 47 секунди игра. С попадения на Джордан Хендерсън (52) и Мохамед Салах (75 д.) обаче мърсисайдци спечелиха. Така червените си върнаха аванса от 6 точки пред шампиона Манчестър Сити. Те имат 28 точки от 30 възможни до момента. Ливърпул доминираше през почти целия мач, но достигна до успеха едва в края. Десният бранител Серж Орие направи дузпа след невнимателно действие срещу Садио Мане. Салах преодоля Гацанига, който иначе направи много силен мач на вратата на Тотнъм. В края Салах притесни Юрген Клоп, след като получи контузия. Юнайтед изпусна две дузпи, но победи Норич В друга среща Манчестър Юнайтед победи Норич като гост с 3:1, въпреки че изпусна две дузпи през първата част. Ударът на Маркъс Рашфорд бе отразен от Тим Крул, а малко по-късно и Марсиал сгреши от бялата точка. Юношата на червените дяволи Скот Мактоминей вкара за 0:1 в 21-ата минута. Той отбеляза юбилейното 2000 попадение за тима във Висшата лига. Малко по-късно Маркъс Рашфорд удвои резултата на „Кероу Роуд“. Марсиал вкара за 0:3, преди в края Ернандес да направи 1:3. Нападателят Анди Коул е авторът на гол № 500 на Юнайтед във Висшата лига. Попадение № 1000 е дело на Кристиано Роналдо