БНР | 09.11.2019 20:29:32 | 126

Десподов пак бележи в Австрия

Пореден страхотен мач записа Кирил Десподов с екипа на Щурм (Грац). Българският национал отново се превърна в герой за австрийския гранд, реализирайки два гола и асистирайки за още един при победата с 3:1 над гостуващия тим на Хартберг в мач от 14-ия кръг на местната Бундеслига.

Десподов за пореден път бе най-добрият в редиците на Щурм като бе в основата на всичко опасно. През първото полувреме негово изпълнение от пряк свободен удар бе най-близо до попадение.

Щурм поведе в 56-ата минута, в която Десподов великолепно изведе в коридор Торстен Рьохер, който с хубаво първо докосване се освободи от съперниците и с удар в близкия ъгъл вкара за 1:0.

Гостите успяха да изравнят в 74-ата минута чрез Феликс Лукендер. Тепърва обаче предстоеше шоуто на Футболист №1 на България за 2018 година.

В 83-ата минута ролите бяха разменени и този път Рьохер подаде към Десподов, който от добра позиция стреля майсторски в близкия ъгъл за 2:1.

В 89-ата пък интригата приключи след второто попадение на българина, който многократно бе обявен от сайта на Щурм за №1 в мача. Десподов вкара за 3:1 след чудесен пробив към наказателното поле и мощен удар, при който се получи и рикошет, след който стражът на гостите Флориан Файст нямаше шанс за реакция.

Кирил Десподов вече има шест гола за първенството, а освен това има едно попадение за Купата на Австрия.