Cross.bg | 27.11.2019 10:43:01 | 138

Левандовски вкара 4 гола на Цървена звезда в Белград

Роберт Левандовски вкара четири гола през второто полувреме и Байерн победи с 6:0 Цървена звезда като гост в мач от група "В" на Шампионската лига по футбол. Така баварците си осигуриха първото място кръг преди края, а сърбите ще спорят с Олимпиакос за третата позиция. Байерн натисна Звезда още от първия съдийски сигнал, но Левандовски и Кингсли Коман пропуснаха три добри положения. Леон Горецка обаче вкара с глава в 14-та минута след центриране на Филипе Коутиньо, а малко преди полувремето системата за видеоповторение отмени гол на Левандовски.Дори и ВАР обаче не спаси сърбите и бившия вратар на Лудогорец (Разград) Милан Борян от погрома през второто полувреме. Левандовски вкара в 53-а минута от дузпа за игра с ръка на Милош Дегенек, а след час игра полякът покачи на 3:0 след асистенция на Толисо. Нападателят се разписа отново четири минути по-късно след центриране на Бенжамен Павар и след още четири игра бе точен за 5:0. Толисо сам оформи крайния резултат минута преди края на редовното време.Левандовски е петият играч, който достига поне 46 гола в най-комерсиалния турнир. Повече от него имат само Кристиано Роналдо (127), Лионел Меси (113), Раул (71) и Карим Бензема (63).Тотнъм пък спечели второто място в групата след обрат и победа с 4:2 срещу Олимпиакос в първия домакински мач на Жозе Моуриньо начело на отбора. Главен съдия на двубоя беше Георги Кабаков