Mediapool.bg | 21.02.2020 07:06:10 | 111

Лудогорец загуби от Интер с 0:2 като домакин

Българският шампион Лудогорец загуби с 0:2 от италианския гранд Интерв първия мачмежду двата тима от 1/16-финалите в Лига Европа. Реваншът в Милано се очертава като протоколен. Първият гол на стадиона в Разград падна след 71 минути игра, когато Кристиан Ериксен вкара своя първи гол с екипа на “нерадзурите” след пристигането си през януари от английския Тотнъм. Халфът получи подаване от Лукаку на наказателното поле и с мощен шут не остави шансове за вратаря на домакините Пламен Илиев. Минута по-късно Ериксен удари горната греда след нов силен изстрел. В добавеното време на мача нападателят на Лудогорец Абел Анисе игра с ръка в собственото си наказателното поле след центриране от корнер. Съдията отсъди дузпа след използване на системата за видеоповторения ВАР. Наказателният удар бе реализиран от влезлия като резерва Ромелу Лукаку. Най-добрият на терена на „Хювефарма Арена” бе вратартя на домакините Пламен Илиев, който на четири път спаси вратата си след чисти положения за гол, които създадоха гостите от Интер.