Fakti.bg | 26.05.2020 18:31:14 | 122

Байерн Мюнхен победи Борусия Дортмунд в дербито на Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) записа успех при гостуването си на Борусия (Дортмунд) в дербито от междинния 28-и кръг в Бундеслигата.

Битката на стадион "Сигнал Идуна Парк" завърши при минималното 1:0 в полза на баварците. Точен за победителите беше Кимих, разписал се през първата част от сблъсъка.

По този начин остави „вестфалци” на седем точки зад себе си, като до края на Бундеслигата остават само шест кръга. В допълнение към загубата на Борусия, то друга тревожна новина е, че голямата звезда на отбора Ерлинг Халанд напусна контузен терена в средата на второто полувреме.

Единственият гол падна в 43-ата минута, когато Джошуа Кимих прехвърли по страхотен начин сбъркалия във въпросната ситуация вратар на Борусия – Роман Бюрки, като попадението се оказа достатъчно, за да може мюнхенци да се прибират доволни към Бавария.

Третият РБ Лайцпиг е с мач по-малко и с 54 точки, а ако победи, то ще се конкурира до края с „жълто-черните” за сребърните медали в Германия, докато Байерн вече спокойно ще може да доиграе сезона за сетна титла в Германия.