Fakti.bg | 06.06.2020 16:35:01 | 371

Дунав и Арда не успяха да си вкарат гол

Отборите на Дунав Русе и Арда Кърджали завършиха 0:0 в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. И двата отбора имаха някои не лоши възможности, но така и не успяха да ги реализират.

Двубоят бе официален дебют за Николай Киров, който по време на паузата заради коронавируса бе назначен за старши треньор на Арда.

Първата опасност в мача бе в 10-ата минута. Тя бе пред вратата на Дунав Русе, но стражът на домакините от Русе - Благой Макенджиев, се намеси и спаси.

Две минути по-късно след центриране в наказателното поле на Арда, Николай Банков излезе, за да улови топката, но се сблъска с Мартин Костадинов и я изпусна, а след това се стигна до сблъсък със Свилен Щерев. Съдията Георги Димитров показа жълт картон на играча на Дунав.

Ивайло Лазаров от Дунав отправи остър диагонален удар от фаул в 26-ата минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Николай Банков.

Арда създаде напрежение пред вратата на Дунав в 34-ата минута. Спас Делев направи добър пробив, след което подаде към Румен Руменов, а той продължи за Иван Коконов, който стреля, но Благой Макенджиев спаси.

Михаил Милчев отправи далечен удар в 38-ата минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Арда.

Дунав създаде сериозно напрежение пред вратата на Арда в 48-ата минута. След центриране от фаул топката стигна до Симеон Щерев, който отблизо успя да стреля, но ударът му бе отразен от Николай Банков, който изби в корнер.

Арда направи много сериозен пропуск в 57-ата минута. Спас Делев центрира в наказателното поле на Дунав, където Любен Николов се опита да избие топката, но я изпрати на пътя на Радослав Василев, който стреля, но Благой Макенджиев отново успя да спаси. След това топката попадна в Коконов, който не стана ясно дали се опита да стреля или да потърси Василев, като в крайна сметка действията му бяха неточни.

Вратарят на Арда Николай Банков не бе в състояние да продължи участието си в мача и в 57-ата минута бе сменен от Иван Караджов, който доигра срещата с превързано дясно коляно заради проблеми, които е имал още преди началото на срещата.

Юлиан Ненов стреля от фаул в 66-ата минута, но Иван Караджов плонжира и успя да избие в корнер.

Футболистите на Дунав имаха претенции за дузпа в 71-ата минута, когато след удара на Кавалканте топката се спря в рамото на Пламен Крумов. Последва спречкване между Кавалканте и Емил Мартинов, като футболистът на Арда посегна към играча на Дунав, който се строполи. Съдията Георги Димитров взе соломоновско решение, показвайки жълт картон на двамата.

Спас Делев центрира опасно от фаул в наказателното поле на Дунав в 83-ата минута, Ахмед Осман засече топката и я прати във вратата на Макенджиев, но бе в положение на засада, която бе маркирана и попадението с основание не бе зачетено.

След това равенство Арда е на девета позиция във временното класиране с 30 точки, а Дунав е тринадесети с 19 точки.