Fakti.bg | 09.06.2020 19:20:54 | 184

Локомотив Пловдив взе сериозен аванс срещу Левски и задълбочи кризата при "сините"

Локомотив (Пловдив) срази Левски с 2:0 в първия полуфинал от турнира за Купата на България.

След по-активни начални минути на гостите Локомотив постепенно взе инициативата и доминираше изцяло през първата част. В 23-ата минута бранителят Янис Каргас сгреши фатално при опита си да премине през трима играчи на Локомотив в половината на Левски. Лукас Масоеро получи топката и видя вляво непокрития Димитър Илиев, който шутира силно с левия крак и изведе „смърфовете“ напред в резултата.

Футболистите на Бруно Акрапович продължиха да контролират събитията на терена и след гола, а пет минути преди края на първата част Холмар Ейолфсон рискуваше да бъде изгонен след фаул при получен жълт картон секунди преди това. Съдията Ивайло Стоянов само го предупреди.

В последната минута на първото полувреме Умарбаев пусна топката за Томашевич. Той напредна към аутлинията и даде пас с финес към Карагарен, който отблизо удвои аванса на „смърфовете“.

След почивката в 51-ата минута Янис Каргас задържа оставащия сам срещу вратаря Анте Аралица и получи само жълт картон.

В 69-ата минута Левски стигна до положение за гол. При една контраатака резервата Станислав Костов излезе на добра позиция и се опита да преодолее Луков. Ударът му обаче бе много слаб.

Локомотив продължи да е тимът с повече идеи. В 86-ата минута Момчил Цветанов центрира отлично, но Миятович изби от главата на Малембана.

До края "сините" не можаха да създадат чисто голово положение, а Локомотив умело затвори мача и спечели с 2:0.