Fakti.bg | 08.04.2024 18:34:51 | 29

Смърфовете изместиха Левски от четвъртото място след минимална победа над Черно море ВИДЕО

Локомотив (Пловдив) победи и Черно море след гръмката победа над ЦСКА - София с 2:1 преди по-малко от седмица, предаде Спортал. Възпитаниците на наставника Александър Томаш надвиха "моряците" с 1:0 в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. Оливер Камдем (31) отбеляза единственото попадение за пловдивчани. Главен съдия на срещата бе Никола Попов.

С трите точки Локо вече е на четвъртата позиция с 53 пункта. Отборът има четири победи в последните си шест мача, а миналата седмица постигна много важен успех над ЦСКА - София с 2:1 като гост. “Смърфовете” имат 15 точки повече от седмия ЦСКА 1948 и вече няма как да изпаднат от топ 6.

Варненци от своя страна продължават борбата си за челните места. Отборът на Илиан Илиев е трети и евентуална победа днес можеше да го върне обратно на второто място.

В 10-ата минута Евандро стреля над вратата от свободен удар. Черно море отговори с неточен шут на Даниел Димов три минути по-късно. Последваха няколко атаки към двете врати, при които атакуващите футболисти не показаха нужната концентрация. В 23-ата минута Христо Иванов стреля твърде неточно. Оливер Камдем направи далеч по-добър опит три минути след това. Той нагласи топката на левия си крак и принуди Иван Дюлгеров да се намесва.

В 31-рвата минута Локомотив изчака своя момент и удари Черно море. При бърза атака топката се озова в краката на Димитър Илиев. Той подаде напред и леко встрани към Оливер Камдем, който пое кълбото, влезе в наказателното поле и стреля силно. Стражът Иван Дюлгеров закачи топката, но не успя да я избие и видя как тя се оплита в мрежата му.

В края на полувремето домакините можеха да стигнат и до втори гол. След центриране от корнер защитата на "моряците" действаше много разконцентрирано и само късметът не позволи на Тодор Павлов да играе с топката. Още една добра възможност се откри пред Ефе Али. Димитър Илиев видя, че съотборникът му е свободен и му подаде. Бранителят потърси далечния ъгъл от коло 20 метра, но Дюлгеров плонжира и изби в корнер. От това статично положение Бабакар Дион центрира в малкото наказателно поле. Хорхе Сегура се изиви над всички, но ударът му с глава премина покрай дясната греда.

Второто полувреме започна с удар на Мазир Сула в обсега на Кристиан Томов след добра комбинация с Атанас Илиев. Около 50-ата минута феновете в трибуна "Бесика" създадоха ефектна хореография с димки и заря. В 56-ата минута Бабакар Дион изведе чудесно Мичи Нтело зад гърба на защитата, но нападателят не успя да овладее топката по най-добрия начин.

В 61-рвата минута гол на гостите от Варна беше отменен заради засада. Атанас Илиев не бе в редовна позиция и опита да играе с топката след центрирането на Илиан Илиев - младши, завършило във вратата на Томов, което бе тълкувано като влияние на нападателя върху ситуацията.

Три минути по-късно Томов отрази силен удар на Уеслен Фаустино, а главният съдия Никола Попов си навлече гнева на публиката, според която арбитърът е трябвало да отсъди нарушение срещу капитана Димитър Илиев. В 69-ата минута Камдем качи топката на главата на Димитър Илиев, който надскочи Виктор Попов и стреля с глава, но Дюлгеров се намеси.

В 76-ата минута Ангел Лясков се справи с Даниел Димов на левия тъч. Капитанът на "морето" се подхлъзна и падна на тревата, което позволи на Лясков да подаде към Димитър Илиев. Той напредна и пробва удар, който прелетя над напречната греда. След това Камдем центрира към Лясков, а на защитника бе позволено да играе с глава. И този път Дюлгеров бе заел мястото си. В 78-ата минута Владимир Медвед демонстрира страхотна скорост, влезе в наказателното поле и стреля мощно. Иван Дюлгеров за пореден път спаси отбора си.

В последните минути на срещата и в добавеното време гостите упражниха натиск, като дори имаха претенции за дузпа, които бяха подминати след намесата на ВАР. До попадение не се стигна и Локомотив прибави нови три точки в актива си.

ЛОКОМОТИВ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0 1:0 Оливер Камдем (31)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура, 12. Ефе Али, 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Мичи Нтело; ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 10. Мазир Сула, 11. Илиан Илиев – младши, 99. Уеслен Фаустино, Атанас Илиев;