Още срещи на открито с актьорите от Народния театър

И тази седмица, освен представления на голямата сцена, Народният театър "Иван Вазов" е подготвил серия от вълнуващи срещи на откритата сцена „Зад театъра“. След като в предишните дни със зрителите се срещнаха Дарин и Деян Ангелови, Мирела Иванова и Владимир Зарев, Диана Добрева, Марин Янев и студентите на Стефан Данаилов, сега е ред на още от именитите актьори от трупата на театъра.
Началният час на всички срещи е 21:30 ч., а при неблагоприятни метеорологични условия, те ще се провеждат на закрито на сцена „Апостол Карамитев“.
Днешната среща отблизо ще бъде с Михаил Петров – актьорът и режисьор, който стои зад хитовия спектакъл „Един безумен ден“. Забавно, любопитно и приятно преживяване очаква творецът:
"Радостен съм от факта, че няма свободни места за представлението. Това не се случва толкова често напоследък, особено след това, което сполетя целия свят - пандемията. Хората са стреснати, малко разколебани. Затова и пълното театрално пространство е удоволствие, както и за младите колеги, които съм поканил да участват в тази среща с публиката.
Вечерта на открито на 18 юни ще срещне зрителите с един от най-талантливите млади актьори на театъра – Валери Йорданов. Броени дни преди началото на извънредното положение беше премиерата на най-новия му моноспектакъл – „Караконджул“ с режисьор Стоян Радев.
В петък, 19 юни, на Сцена „Зад театъра“ ще се качи Мариус Донкин, който вече четвърта година е начело на трупата като директор. И продължава да пълни залата с моноспектакъла си „Г-н Ибрахим и цветята на Корана“. Как се съчетават актьорството и мениджмънта и какво още не знаете за него – може да научите на срещата с начален час 21:30 ч.
Съботата, на 20 юни ,ще събере на откритата сцена двама любими актьори от различни поколения – Антон Радичев и Васил Драганов. Събира ги споменът за един от най-великите им, вече напуснали ни колеги – Велко Кънев.
В неделния 21 юни пък Биляна Петринска ще разкаже за другия си голям талант – като певица, с който също се изявява.
Във всяка от вечерите до неделя освен срещите на открито, на Голяма сцена ще се играят и спектакли от репертоара на театъра –на 17 и 18 юни – премиерният „Бонбон“ на София Бобчева, на 19 и 20 юни – „Караконджул“ на Валери Йорданов, а на 21 юни – „Разбираш ли ме правилно“ на Георги Мамалев.
Повече за днешната среща на откритата сцена "Зад театъра" можете да научите в интервюто на Катя Василева с Михаил Петров.



Народният театър "Иван Вазов" и Министерството на културата влязоха във война
Две български семейства се срещат в Париж и с ДС
Казахстан нуждае от национална буржоазия, осъзнаваща и признаваща своята отговорност пред народа
Само театър във Венецуела? Какво всъщност искат САЩ.
Сградата на Народния театър „Иван Вазов“ е открита преди 119 години
Какво се случи с актьорите от "Сам вкъщи" и къде са сега
Анна Кошко натиска Деян Донков за бебе
Министерство на културата: Категорично не е вярно, че отстраняваме директора на Народния театър
Как е изглеждал древният мол
Албена Михова пред Мон Дьо: Всички ме имат за глупава блондинка!
Мъж на 59 години загина при катастрофа на пътя Разград - Попово, който е затворен за движение
Над 160 убити през последните 2 седмици на протести в Иран (ВИДЕО)
Жълт код за мразовито време в цяла Северна България в понеделник
Иран се заплаши Израел и американски бази в региона с удари при атаки от САЩ
Все повече българи напускат Великобритания
Тежка катастрофа с пострадали взе жертва в Разградско
Челна катастрофа със загинал затвори пътя Разград-Попово
Катастрофа с жертва затвори пътя Разград - Попово
Има ли борба с мафията при кризата с боклука в София: Общински съветници с остри обвинения към кмета
Силни ветрове и торнадо в Гърция причиниха щети, спряха фериботи и преобърнаха самолети