Fakti.bg | 28.06.2020 17:38:03 | 172

Милан съкруши Рома в последните 15 минути

Отборът на Милан спечели дербито на 28-ия кръг на Серия А срещу Рома с 2:0. При домакинството си на "Сан Сиро", "росонерите" нанесоха удара си в края на мача и успяха да се доближат до зона "Лига Европа".

Срещата на ''Сан Сиро'' започна активно за Милан, но „росонерите“ не успяваха да създадат реални голови възможности.

В 20-ата минута дойде първото интересно положение. Удар на Един Джеко мина над вратата. Седем минути по-късно Бонавентура бе изведен добре от Ребич, но той, подобно на съперника си Джеко, също бе неточен.

В самия край на полувремето домакините отново взеха инициативата, като в 39-ата Чалханоглу направи голям пропуск с глава пред опразнената врата, а в 45-ата минута отново негов удар беше спасен.

След почивката Пиоли направи двойна смяна в отбора си, пускайки Салемакерс и Пакета в игра. Това раздвижи сериозно играта на „росонерите“ и в рамките на една минута между 66-ата и 67-ата минута Чалханоглу и Пакета отправиха опасни изстрели.

В 73-ата отново бразилецът беше близо до гола, но стреля неточно от дъгата на наказателното поле.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Запакоста върна неразчетено топка назад, Ребич я отне и пусна към Пакета, бразилецът намери Салемакерс в наказателното поле, Кеси отправи удар от воле, който Миранте спаси, но даде право в краката на Ребич. Хърватинът стреля мощно, но нацели гредата. За негов късмет кълбото се върна в него и от втория път той бе безкомпромисен - 1:0 за Милан.

В 88-та Тео Ернандес проби отлично отляво, топката стигна отново до него в наказателното поле и централният защитник на Рома - Крис Смолинг, събори бека на „росонерите“, което донесе дузпа за тях. Зад топката застана Чалханоглу, който без никакви проблеми реализира и направи резултата 2:0 в полза на Милан.

С победата си Милан събра 42 точки на седмото място, колкото има и шестият Наполи, който играе малко по-късно днес.

Рома пък остава пети с 48 точки и все повече губи шансове за класиране в бленуваната зона "Шампионска лига".