БНР | 21.07.2020 12:28:37 | 165

Варненци спечелиха в Националната верига по плажен волейбол

Две двойки от Варна триумфираха в първия турнир от Националната верига по плажен волейбол в Албена., съобщиха от БФВолейбол.

При жените шампионки станаха Стефани Кьосева и Екатерина Александрова. Мирослав Градинаров и Милен Стоянов са номер 1 в мъжкото състезание.

Турнирът в Албена постави началото на веригата, беше и първият под шапката на БФ Волейбол, организиран на Черноморието от няколко години насам. Надпреварата, в която се включиха осем женски и 16 мъжки отбора, предложи много вълнуващи моменти и волейбол на високо ниво.

Градинаров и Стоянов оправдаха статута си на фаворити и заслужено спечелиха. Във финала те се наложиха с 2:0 гейма (21:15, 21:11) срещу Лъчезар Стоименов и Димитър Василев и взеха най-голям дял от общия награден фонд от 3000 лева. В спора за третото място Николай Колев и Георги Ботев победиха Стефан Георгиев и Галин Ангелов - 2:0 (21:11, 21:18).

В женския турнир Кьосева и Александрова надиграха Деница Димитрова и Ралица Колева с 2:0 (21:16, 21:10). Бронзовите медали заслужиха Ева Петрова и Десислава Тодева след успех срещу Йоана Николова и Ивана Боянова - 2:0 (21:17, 21:19).

Тази седмица предстои вторият турнир, който ще е в София, а след това са тези във Варна, Бяла и Кърджали.