БНР | 12.08.2020 19:17:03 | 100

Волейболистите ни с втора победа над Молдова в контрола

Мъжкият ни национален отбор по волейбол завърши лятната си подготовка в „Арена Армеец“ с победа. „Лъвовете“, водени от Силвано Пранди и Николай̆ Желязков, надиграха Молдова с 3:1, в отделните части 25:22,17:25, 27:25, 25:21 точки.

за българите това е втори успех над молдовците, след като в първия мач се наложиха над съперника с 3:0 гейма, а в последвалите два допълнителни гейма резултатът бе оформен на 4:1 гейма.

За втората среща селекционерът Пранди повика други трима състезатели от младежите под 20 години, като в състава бяха Денис Карягин, Дамян Колев и Мирослав Димитров.

Отново, както в първия мач, италианският треньор даде възможност за изява на по-широк кръг състезатели. Специалистът започна с две промени в титулярния състав - диагонал - Димитър Димитров и Краси Георгиев - център.

Разпределителят Владимир Станков е възстановен  от травмата в крака, която временно го извади от подготовката и периодично влизаше в игра .

Най-резултатни за България бяха Гордан Люцканов и Димитър Димитров с по 15 точки. Тодор Скримов добави 13 точки.

Стартов състав на България: Георги Братоев, Тодор Скримов, Гордан Люцканов, Илия Петков, Красимир Георгиев, либеро Кристиян Петков.

С тази контрола приключи лагерът на националите.  Съставът отново ще бъде събран в края на годината за предстоящата през януари европейска квалификация в Израел.