БНР | 18.09.2020 04:55:28 | 271

Сент Етиен продължава без грешка във Франция

Футболистите на Сент Етиен продължават без грешна стъпка в новото първенство на Франция по футбол. В отложена среща от първия кръг на шампионата играчите на наставника Клод Пюел надиграха като гости състава на Марсилия с 2:0 и се утвърдиха начело в класирането с пълен актив от 9 точки. Следват отборите на Рен, Монако и Лил с по 7, а Марсилия е осми с 6 точки. Съставът на Сент Етиен е и с безупречна голова разлика 6-0.

Гостите вкараха на стадион "Велодром" още в самото начало - в 6-ата минута Амума засече центриране в наказателното поле по най-добрия начин и топката се озова в мрежата на домакините. Футболистите на Марсилия се мобилизираха в опитите си да върнат попадението, но така и не успяха в завършващата фаза на атаката. След средата на второто полувреме Сент Етиен стигна до втори гол - при контраатака Буанга намери пропука между трима защитници на Марсилия и стреля неспасяемо - краен резултат - 2:0.