Fakti.bg | 18.09.2020 07:55:24 | 139

Сент Етиен подчини Олимпик М насред Марсилия

Тимът на Сент Етиен продължи със стопроцентовия си актив от началото на сезона, след като записа трета поредна победа от три двубоя. Този път момчетата на Клод Пюел надделяха с 2:0 като гост над отбора на Олимпик Марсилия в отложен двубой от първия кръг. „Зелените" дори още нямат допуснат гол във вратата си, като в същото време са отбелязали шест.

Сент Етиен откри резултата още в шестата минута, когато опитният нападател на тима - Ромен Амума, засече топката след подаване на Иван Масон в наказателното поле.

Марсилия тръгна в атаки, но вместо това получи втори гол четвърт час преди края, когато Денис Буанга завърши успешно една контраатака с изстрел между трима играчи на домакините.

Не може да не се отбележи, че възпитаниците на Клод Пюел имаха сериозен късмет, тъй като марсилци пропуснаха доста възможности да се върнат в мача. Някои от пропуските на хората на Вилаш-Боаш бяха фрапантни.

С тази победа „зелените“ водят убедително в класирането с девет точки, докато Марсилия са осми с шест точки след три двубоя.