Fakti.bg | 19.09.2020 17:55:02 | 157

Берое разби Черно море и оглави класирането

Берое смаза с 4:0 Черно море в мач от шестия кръг нa efbet Лига. Домакините изцяло доминираха в двубоя и заслужено стигнаха до успеха с две попадения на Кукула и по едно на Иван Минчев и Алиун Фал.

Берое започна да атакува от първите минути и положенията пред вратата на Черно море се заредиха едно след друго. Фал, Кукула и Мезаг изпуснаха добри ситуации, а Исмаил Иса изтърва най-опасното положение за гостите. Справедливостта възтържествува в 40-ата минута, когато отборът на Димитър Димитров най-накрая прониза Георги Георгиев. Крум Стоянов намери отлично Кукула в наказателното поле, а той без подготовка стреля и реализира. Останаха сериозни съмнения за засада при паса към Стоянов.

За 20 минути през второто полувреме Берое реши всичко. Кукула вкарва второто си попадение в мача в 51-ата минута, след като надскочи отбраната и с глава реализира за 2:0. В 58-ата Минчев се разписа след подаване на Фал отдясно и прехвърлящ удар над излезлия напред Георги Георгиев.

В 68-ата минута дойде ред и на Фал да реализира. Той засече поредното центриране отляво и от няколко метра порази целта за крайното 4:0.

След този гол мачът се доиграваше и не паднаха нови попадения.

Берое излезе временно начело в класирането с 14 точки и мач повече от Лудогорец, който има 12. Черно море пък е с 12 точки на 11-ата позиция.