Fakti.bg | 17.10.2020 18:11:14 | 166

Милан удари Интер с два гола на Ибрахимович (ВИДЕО)

Интер загуби дербито с Милан в един от най-очакваните сблъсъци от 4-ия кръг на Серия "А". Двубоят на "Джузепе Меаца" приключи при резултат 1:2.

Точен на два пъти за победителите бе Златан Ибрахимович, докато за домакините се разписа Ромелу Лукаку.

Златан откри след 14 минути, като първоначално пропусна удар от бялата точка, но при добавката вкара за 0:1.

Само три минути след това отново той бе на висота, разписвайки се за втори път в мача.

"Златан! Два гола за 3 минути! Класа!" написаха част от водещите медии на Апенините, секунди след постижението на ветерана.

Още преди почивката, след 29 минути игра, лидерът в атаката на домакините Ромелу Лукаку получи възможност за изява и не сгреши, разписвайки се за 1:2.

През второто полувреме попадения не бяха реализирани. В 73-ата минута дойде най-спорният момент в мача. Рикошет на Кяер позволи на Лукаку да изскочи сам срещу Донарума. Белгиецът падна на земята, а съдията посочи бялата точка. Решението обаче беше променено, като вместо това беше отсъдена засада.

Така или иначе до отбелязване на следващи попадения не се стигна.

В последно време статистиката в дербито бе в полза на "нерадзурите". "Синьо-черните" спечелиха предишните четири двубоя срещу градския съперник, а последният успех на "червено-черните" в Калчото срещу Интер даттираше отпреди 8 дербита. Тази вечер негативната тенденция бе променена.