БНР | 25.10.2020 10:31:53 | 80

Победи за български футболисти в Дания и Белгия

Националът Божидар Краев бе титуляр за Мидтиланд при обрат с 3:2 при гостуването на Брьондби. В мача от шестия кръг на първенството на Дания по футбол шампионите губеха до 62-ата минута с 0:2, а победното попадение бе дело на Святченко в 93-ата минута. Домакините останаха в намален състава в 80-ата минута. Краев бе на терена до 75-ата минута, когато бе заменен от Лука Файфер. С този успех Мидтиланд се изкачи на първо място след 6 кръга, измествайки Брьондби.

В Белгия националът Кристиян Малинов записа цял мач при престижната победа с 2:1 на Льовен над Клуб Брюж, който е действащият шампион на страната. Бившият футболист на ЦСКА бе засипан с похвали за представянето си в срещата от 10-ия кръг на първенството. Малинов получи жълт картон през първото полувреме, но стабилните му намеси се оказаха решаващи за крайната победа. В класирането Льовен е на 5-о място с 18 точки, а Клуб Брюж е лидер с 19 пункта.