БНР | 05.01.2021 15:07:16 | 93

Експерти: Интернет и медиите да бъдат основните платформи за предизборна агитация


Интернет и традиционните медии да бъдат основните платформи за предизборна агитация.

Това препоръчаха здравни експерти, които бяха поканени от президента Румен Радев на консултации за провеждането на безопасни парламентарни избори в условията на пандемия.

Проф.д-р Радка Аргирова подчерта пред държавния глава, че по-точни прогнози за развитието на пандемията у нас ще могат да се направят между 25 и 30 януари, като посочи причината - отминалите коледни и новогодишни празници, но за хората под карантина, изолация и тези в болници, които вероятно ще гласуват с подвижни урни, трябва специално внимание:

"В никакъв случай не бива да се допуска там да влизат неимунизирани хора. Предварително да се знае кои ще са тези лица, да бъдат обучени, да бъдат ваксинирани".

Аргирова допълни, че хората, които ще обслужват подвижните урни, трябва да бъдат стриктно информирани как да се държат, а това подкрепи и д-р Александър Симидчиев:

"Хората, които ще бъдат ангажирани в този непосредствен процес, ще бъдат не по-малко рискови от хората, които са на първа линия от медицинска гледна точка".

Експертите са категорични, че в предизборната кампания политическите партии трябва да се откажат от големите събирания и да агитират през интернет, социалните мрежи и традиционните медии.

По-рано на среща със здравния министър, главния здравен инспектор и председателя на Ваксинационния щаб президентът Радев поиска преди да определи дата за изборите, да му бъде представен протоколът, който ще се следва при гласуване в условията на пандемия.

Здравният министър пък поиска дата за вота, за да бъде представен протоколът.

От своя страна премиерът Борисов коментира във Велико Търново, че правителството се готви за провеждане на парламентарните избори на 28 март.

Прочети цялата публикация