БНР | 13.01.2021 14:07:24 | 81

Баскетболистките на Берое с пети успех в Адриатическата лига

Баскетболистките на Берое победиха Партизан (Белград) с 86:54 (25:9, 20:12, 25:18, 16:15) в Стара Загора в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол.

Така възпитаничките на Татяна Гатева записаха пети успех. След този двубой Берое е с баланс 5-2, докато Партизан остава с 1-7. Отборите ще се срещнат още един път утре, след като постигнаха договорка и двата мача помежду им да са в Стара Загора.

Старозагорки нямаха никакви проблеми в мача, след като спечелиха убедително първата част с 25:9 и на почивката водеха с 45:21.
През второто полувреме Берое отново контролираше срещата и преди финалните 10 минути водеше със 70:39. До края се игра равностойно и домакините спечелиха с 86:54.

Най-резултатна с 15 точки беше Теодора Динева. Жаклин Златанова се отчете с 13 точки, а по 9 добавиха Матея Тавич, Сара Бут (10 борби) и Радостина Христова.

За Партизан София Олич вкара 13 точки, а 11 записа Бранка Лукович.