БНР | 11.02.2021 14:21:36 | 123

Лудогорец спечели първия официален мач за 2021 година

Шампионът Лудогорец отстрани Спортист (Своге) в отложен двубой от 1/16-финалите за Купата на България след победа с 3:1. Втородивизионният отбор беше определен за домакин, но предпочете да играе в Разград. Това беше първият официален двубой в България за 2021 година.

Символичните гости откриха резултата в 17-ата минута. Тогава Бърнард Текпетей стигна до топката в наказателното поле и от воле я прати във вратата на Стефано Кунчев за първия си гол за Лудогорец. Дошлият от Шалке ганайски футболист можеше да удвои резултата, но в последната минута на първото полувреме пропусна сам срещу вратаря.

В началото на втората част Спортист успя да изравни. Деян Христов в 48-ата засече топката с глава и направи Ренан безпомощен.

В 57-ата Текпетей отново се разписа след двойно с Клаудио Кешеру в наказателното поле. В 60-ата Лудогорец реши двубоя с трети гол. Кирил Десподов стреля отдалече, Кунчев отрази удара му, но топката попадна у Кешеру и румънецът вкара от близо за 3:1.

В 76-ата минута треньорът Валдас Дамбраускас пусна в игра кипъреца Пиерос Сотири. Нападателят влезе на мястото на Кешеру и записа дебюта си за Лудогорец.

В следващия кръг за Купата на България в началото на март Лудогорец ще бъде гост на Царско село.