БНР | 20.02.2021 16:52:43 | 86

Байерн беше победен във Франкфурт

Айнтрахт Франкфурт победи гостуващия шампион Байерн Мюнхен с 2:1 в 22-ия кръг на германското футболно първенство.
Възпитаниците на Ади Хютер записаха пета поредна победа и 11-и последователен мач без поражение в Бундеслигата и с 42 точки се утвърдиха на четвъртото място.

Баварците пък прекъснаха серия от шест двубоя без поражение, а с 49 точки останаха на върха на класирането.„

Даичи Камада откри за домакините в 12-ата минута, след като засече отблизо подаване от ляво на Филип Костич. След малко повече от половин час японецът асистира за второто попадение на Амин Юнес.

До почивката Кингсли Коман и Роберт Левандовски пропуснаха добри ситуации, а Мануел Нойер направи страхотно спасяване след удар от упор на Алмати Туре и предотврати трети гол в мрежата си.

В 53-ата минута Левандовски намали със засечка от 5 метра след подаване по тревата на Лерой Сане. Байерн продължи да атакува, но Коман направи пропуск отблизо след подаване на Сане в 70-ата минута, а до края домакините удържаха.

С решителен гол в 86-ата минута на Кевин Щьогер предпоследният в класирането Майнц 05 изненада Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 като гост.

Тимът на Бо Свенсон записа трета победа в последните си пет мача и със 17 точки се доближи само на точка от спасителната зона. Борусия допусна втора поредна домакинска загуба и с 33 точки вече е осми. Унион Берлин се изкачи на седмата позиция също с 33 точки след 1:0 на терена на Фрайбург. Гриша Прьомел се разписа в средата на втората част, а столичани прекъснаха поредица от пет срещи без победа.