Fakti.bg | 21.02.2021 17:01:13 | 78

Левски не успя да преодолее дори последния в класирането

Левски не успя да победи последния в класирането Етър и двата тима завършиха при резултат 0:0 двубоя си във Велико Търново. "Сините" не впечатлиха по никакъв начин, въпреки, че в игра се появиха голяма част от новите попълнения, а българските играчи почти липсваха.

Найджъл Робърта е големият длъжник, след като пропиля няколко положения, а във важни ситуации прояви егоизъм. Отборът на Александър Томаш не успя да се възползва от две безобразни грешки в отбраната на столичани.

Още с първата си атака домакините можеха да излязат напред в резултата. Живко Атанасов сгреши и Ловре Кнежевич отне топката, след което се устреми сам срещу Микулич. Начо Монсалве с отличен шпагат изби топката миг преди играча на Етър да стреля.

Левски отвърна с удар на Найджъл Робърта, който не успя да намери очертанията на вратата. Холандецът получи нова възможност малко по-късно, но си поведе дълго топката. Удари на Здравко Димитров и Илия Юруков пък преминаха покрай гредите на вратата на Етър.

В началото на второто полувреме отново отбраната на Левски допусна безобразна грешка. Неразбирателство между Микулич и Монсалве заложи кълбото на Гаетан Мизу, който обаче бе изненадан от открития шанс и шутира над гредата.

Левски натисна едва в последните 15 минути, но резултат нямаше. Не помогна и червения картон на Мариян Иванов, който остави Етър с намален състав. Робърта прояви егоизъм при добра атака и вместо да пусне на празна врата към непокрития Божинов, реши да стреля от малък ъгъл и топката бе избита.

Последният шанс в мача бе пред Михайлович, който обаче шутира право в ръцете на Господинов.