Fakti.bg | 15.03.2021 04:57:16 | 64

Наполи излъга Милан и е на две точки от зона "Шампионска лига"

Наполи постигна третата си победа в последните 4 мача от италианското футболно първенство. "Небесносините" се наложиха като гости на устремения към лидерската позиция Милан.

Наполи спечели с минималното 1:0, с гол на Матео Политано през второто полувреме.

Футболистът на гостите бе точен 4 минути след почивката, с което даде преднина на тима си.

До този момент нито един от двата тима нямаше подчертано надмощие, като положенията пред двете врати не бяха много.

Второто полувреме пък беше белязано от редица спорни решения и много ситуации, които бяха гледани чрез системата ВАР.

При една от тях имаше съмнение за фаул в наказателното поле срещу играч на Милан. Контактът между него и бранителите на Наполи се видя, но реферът прецени, че нарушение на правилата няма.

Самият съдия падна на два пъти на тревата, като беше очевидно, че е получил контузия в едно от колената си.

Във втория такъв случай, след като вече беше подразнен от някои от дискусионните отсъждания на арбитъра, Ребич го репликира остро, за което получи директен червен картон.

Така или иначе новината бе, че Наполи успя да пречупи Милан и събира актив от 50 точки - само 2 по-малко от Аталанта, който е и последния от тимовете, намиращ се на позициите в таблицата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Остават спорните моменти и множеството напрегнати положения, допринесли за едва 5-ата загуба на Милан през настоящата кампания.