Fakti.bg | 17.04.2021 08:41:14 | 94

Руснак изхвърли Рафа Надал от Мастърса в Монте Карло

Андрей Рубльов се класира за полуфиналите на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Монте Карло с награден фонд 2,460 милиона евро.

Поставеният под номер 6 руснак елиминира 11-кратния шампион и трети в схемата Рафаел Надал (Испания) с 6:2, 4:6, 6:2 след малко повече от два часа и половина игра.

Рубльов пропиля ранен пробив аванс, но все пак взе първия сет със серия от четири поредни гейма.

Руснакът дръпна с 2:0 и във втората част, но след 4:2 той загуби четири последователни гейма и Надал изравни резултата.

Това не сломи Рубльов, който отново намери нивото си и дръпна с 5:1 в третия сет, което се оказа решаващо.

Така за място на финала той ще срещне норвежеца Каспер Рууд, който по-рано днес детронира защитаващия титлата си Фабио Фонини (Италия) с 6:4, 6:3.