По какво познавам, че комунистите пак са тук

Вдига се стандартът на живот и изчезва корупцията. За целия народ и за цялата държава. Няма корупция, с трън да влачиш - няма.
А в личен план - почвам да получавам намеци. Предупреждения. Заплахи. Това коментира във "Фейсбук" Георги Даскалов.
Имаш семейство. Какво ще стане, ако нещо се случи с теб. Хубава работа сме ти дали, мислиш ли, че ако те махнем, ще си намериш друга такава. Върви си на село, бе. И така нататък. ИТН.
Комунистът е човек демократ, но трудно понася да му противоречиш. Даже това не е достатъчно, трябва да си съгласен с него. И не само да си съгласен, трябва публично да обявиш, че си съгласен. Да викаш БКП, КПСС, БКП, КПСС. И да си благодарен.
Вече съм го живял, та се научих. През 90-а един такъв комунист, от ония "истинските", "честните" идваше в самоковската ми редакция, настояваше да разбере кой е написал това или онова, искаше да получи списъка на членовете на
Сдружението за честни избори и намекваше, че Партията, както ни е позволила да правим вестник, така може и да не ни позволи.
През това време неговите честни другари, също истински комунисти, прехвърляха пари в личните си сметки и заемаха позиции.
През 95-а едни други другари ми запечатаха редакцията, понеже иначе нямаше как да ми запушат устата. И после ми се е случвало. Да ме заплашват, да ме предупреждават, да намекват. Да ми запушват устата.
Та ги познавам. И няма значение дали актуално са в БСП, в ГЕРБ, в СДС, в ДБ или просто продължават промяната. То е манталитет.
Прочети цялата публикация



Звезден пратеник: За Николай Кънчев, за Марин Георгиев и истината...
Протестът и оставката: за да не стане пак така, както беше
''Ако утре не гласуват оставка, ще дойдем още повече и няма да си тръгнем''
Във Венецуела: надежда за промяна, страх от инвазия на САЩ
Елена Гунчева- Гривова: Светът се променя
Анна-Шермин от "Ергенът: Любов в рая" призна правила ли е секс за пари и други подробности от личния си живот
"Пеевски ще падне": новата ера в България вече настъпва
Какво са знаели германските тайни служби за Путин
Протестът: да не го подарите на Радев?
Костадин Филипов: Рискът да бъдеш българин край Вардар
Хари Кейн постигна личен рекорд
Зеленски и Джаред Къшнър продължават мирните преговори в Берлин
Рюте и Фон дер Лайен се включват в срещата за Украйна в Берлин
Арест за 20-годишен, пребил малолетната си сестра
КНСБ и КТ „Подкрепа“ с остро писмо срещу удължителен бюджет за 2026 г.
Изграждането на 9 паркинга с над 2000 нови места планира Столичната община
Ботев Пловдив иска промяна за купата
Разбиха престъпна група за наркотици в София и Ловеч, полицай е сред обвиняемите
Екзотична ваканция в чужбина – мисията е възможна
След акция в София и Ловеч: Обвиняеми са 7 души за наркотици, сред тях и служители на полицията