Олег Стоилов: Новото правителство трябва да помогне на бизнеса

Годината за бизнеса бе трудна. Основно предизвикателство е високата цена на тока. Това коментира в ефира на Радио Стара Загора председателят на старозагорската Търговско-промишлена палата Олег Стоилов. Конкретни данни за развитието на региона ще бъдат оповестени в предстоящия 21-ви икономически годишник, който предстои да бъде готов в скоро време.
Според Стоилов най-важното предизвикателство за регион Стара Загора е бъдещото развитие на водородната икономика. „Вече много фирми в Стара Загора изграждат собствени фотоволтаични инсталации. Това е много ефективен начин за справяне с високата цена на тока“, заяви Олег Стоилов. По думите му, новата власт вероятно ще намери вариант да балансира цената на електричеството, но това ще стане чрез финансови механизми на преразпределение или заеми.
Стоилов призова новото правителство да обърне внимание на проблемите на бизнеса, защото само силна икономика може да доведе и до благосъстоянието на населението.
Цялото интервю на Нели Ангелова с Олег Стоилов може да чуете в прикачения звуков файл.
Прочети цялата публикация




Ще откъсне ли Тръмп Италия, Австрия, Унгария и Полша от ЕС?
"САЩ вече не са на страната на европейците"
Фемициди: защо убиват жени в Германия
ISW: Украинската армия доказа, че може да контраатакува
Оставката не е катарзис: протестът трябва да продължи
Слави Трифонов свалял Есил Дюран на младини (ВИДЕО)
Доц. д-р Борислав Цеков: Краят на цивилизационните илюзии
Как ФИФА режисира новото шоу на Тръмп
Чехия призова да се преразгледа инициативата за доставка на боеприпаси на украинските въоръжени сили
Володимир Зеленски: Темпото на мирните преговори вдъхва оптимизъм, но Русия иска Тръмп да изгуби интерес
КНСБ: Бюджетът трябва да бъде приет!
В Германия петима са арестувани по подозрение за планиране на атака срещу коледен базар
Украински дронове атакуваха руски петролни складове
Фалшиви новини от палеолита: Учени доказаха, че дезинформацията е древен двигател на еволюцията
Любослав Костов, КНСБ: Бюджетът трябва да бъде приет!
Скандалът, който разтърси аржентинския футбол: Къде потънаха 460 милиона?!
Контракоментартор в държаната телевизия
Володимир Зеленски: Украинците в най-малко седем области са на тъмно и студено без ток
Ограничено е движението за МПС над 12 т през ГКПП Илинден – Ексохи