Fakti.bg | 29.01.2022 18:04:26 | 67

Млад Левски не се даде на Марибор

Левски и Марибор завършиха 2:2 в третата контрола на „сините“ от зимния лагер в Турция. В състав под 21 години средна възраст тимът на Станимир Стоилов поведе с гол на Хосе Кордоба десетина минути преди почивката. В 42-рата минута Ян Репас възстанови равенството, а малко по-късно с гол на Джордже Иванович се стигна до обрат. В 76-ата минута Здравко Димитров изравни.

Младият състав на „Левски“ започна по-добре и в 4-тата минута организира първата по-опасна атака. Марин Петков проби в наказателното поле отдясно. Той беше спрян чисто от Грегор Сикошет и въпреки че футболист на „сините“ падна на терена, дузпа не беше отсъдена.

Пет минути по-късно Билал Бари получи на десния фланг, опита диагонален удар от движение, но топката премина встрани от целта.

В следващите минути „Левски“ продължи да контролира владението върху топката.

В 29-ата минута Цунами опита центриране отляво, но никой от неговите съотборници не съумя да играе с топката и тя напусна очертанията на терена.

Секунди по-късно Филип Кръстев беше фаулиран в дъгата на наказателното поле и „Левски“ получи възможност за директен обстрел. Марин Петков изпълни прекия свободен удар, като опита да изненада Азбе Юг с удар по земя, но стражът внимаваше и успя да улови.

По-настоятелните действия на „сините“ дадоха резултат в 35-ата минута. Марин Петков центрира от фаул, Хосе Кордоба се извиси и с глава реализира във вратата на Азбе Юг за 1:0.

В 42-рата минута „Марибор“ изравни с първия си удар по посока вратата на Пламен Андреев. Ян Репас стреля от дистанция и топката влетя в горния ляв ъгъл – 1:1.

Три минути по-късно словенците стигнаха до обрат в резултата. Огнен Мудрински проби през центъра и изведе свой съотборник в наказателното поле. Последва успореден пас на голлинията. Патрик-Габриел Галчев се размина с топката, която достигна до Джордже Иванович и той вкара от непосредствена близост.

Втората част започна с нов натиск на „Левски“. В 46-ата минута Азбе Юг спаси опасен удар на Цунами от фал. Топката тупна коварно пред стража, но той успя да избие. Секунди по-късно Юг пресече подаване към Димитър Костадинов.

В 56-ата минута след остро центриране отляво Андриан Краев успя да изчисти, като топката кацна върху напречната греда, преди да излезе в ъглов удар. При последвалия корнер не се наложи на влезлия като резерва Николай Михайлов да се намесва.

Няколко минути по-късно дясната греда помогна на „сините“. Джордже Иванович беше изведен очи в очи с Николай Михайлов, но ударът му срещна страничния стълб.

В 70-ата минута Билал Бари беше изведен на стрелкова позиция в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, но неточно.

Седем минути по-късно „Левски“ възстанови равенството след постепенна атака. Удар на Филип Кръстев от дъгата на наказателното поле беше блокиран. Топката се озова в Радослав Цонев, който изведе Здравко Димитров. Крилото с хубав удар в далечния ъгъл вкара за 2:2.

До края на срещата последва здрава битка, но до нови попадения не се стигна.