Невиждан скандал с ръкавиците едва не лиши „Кобрата“ от триумфално завръщане в бокса

Кубрат Пулев се завърна триумфално на професионалния боксов ринг след близо двугодишно отсъствие, печелейки с решение битката си с Джери Форест.
Мачът започна с 30-минутно закъснение поради невиждан до сега скандал в спорта. Лагерът на българина не одобри първите ръкавици, с които искаше да излезе американецът, а резервните му такива се оказаха, че са прекалено малки за ръцете му. В резултат „Кобрата“ реши да демонстрира великодушие и отстъпи личния си чист бойна екипировка, за да може мачът да се състои. Той на свой ред взе ръкавиците на брат си - Тервел, който по-късно ще трябва да си ги получи обратно за двубоя със Сергей Ковальов.
????????????????????????#TrillerVerz5 pic.twitter.com/IqtCRbUXXg
— FITE (@FiteTV) May 15, 2022В хода на целия двубой на ринга практически имаше един-единствен боец и това бе големият брат Пулев. Наложи се дори лекар да прегледа Форест, за да се убеди, че може да продължи мача след седмия рунд.
Съдийските карти отчетоха 98:92, 99:91 и 99:91 в полза на Кубрат, за да може той да спечели първия си мач от поражението срещу Антъни Джошуа в края на 2020 г. Оттук насетне пред него пътят е ясен - финален щурм на един от шампионските пояси.
Kubrat Pulev gets the unanimous decision nod. Is he close to earning a third crack at the world title?#TrillerVerz5 pic.twitter.com/8j96mlzmW4
— FITE (@FiteTV) May 15, 2022 Прочети цялата публикация



Кобрата: Това не е истински мач
Над четирима депутати от партията на Зеленски може да напуснат парламентарната фракция
Битката на годината: Кубрат Пулев залага световната си титла срещу опасния Гасиев
Кубрат Пулев заподозря, че в Дубай ще се мери с двоен аршин
Кобрата изригна срещу организаторите на двубоя, съзря двоен стандарт (ВИДЕО)
Кубрат Пулев прави нещо уникално на 44-годишна възраст
Британски журналист: Зеленски щеше да приключи европейската си обиколка като най-добре въоръжения лидер в света, ако...
БФС наказа жестоко Херо
Зеленски избира между Михайло Федоров и Денис Шмигал заместник на уволнения Ермак
Украйна е в тежка политическа криза, какъв е изходът?
Охраната за Ханука е засилена по целия свят след нападението в Сидни
Танкерът "Кайрос" е вече обезопасен
Ежедневен навик помага на качеството на съня и предпазва от сърдечни проблеми
Балабанов, ИТН: Допуснахме грешки, но няма от какво да се крием
МВнР: Няма пострадали сънародници при стрелбата в Австралия
Манчестър Сити разгроми Кристъл Палас и продължава победния си марш във Висшата лига
София в топ 5 най-достъпни европейски дестинации
Трупата на Народния театър: Министерство на културата действа подмолно срещу нас
Памела Андерсън – новото лице на женствеността на корицата на Vogue Scandinavia
Кристл Палас - Манчестър Сити 0:3 /репортаж/