Cross.bg | 10.07.2023 16:59:00 | 82

Верстапен спечели и обиколката на Великобритания във Формула 1

Макс Верстапен продължи великолепната серия на Ред Бул от началото на сезона във Формула 1, след като спечели Гран При на Великобритания. На пистата Силвърстоун действащият двукратен световен шампион остави зад себе си на почетната стълбичка Ландо Норис с Макларън и Люис Хамилтън с Мерцедес, които завършиха съответно втори и трети. За Верстапен това бе шеста поредна победа във Ф1 и 11-а последователна за Ред Бул, с което бе изравнен рекордът на Макларън. Конструкторът грабна първи успех на Силвърстоун от 2012-а насам, а самият Верстапен спечели състезанието за първи път в кариерата си. Нидерландецът увеличи преднината си на върха в подреждането, като вече води с 99 точки на съотборника си Перес. Алонсо и Хамилтън са съответно трети и четвърти. Ред Бул е убедителен лидер при конструкторите с 411 точки - с 208 повече от втория Мерцедес. Следващият старт от календара на Формула 1 е на 23 юли в Унгария.