Fakti.bg | 28.09.2023 18:00:43 | 78

Бойко Борисов и Валери Божинов предизвикаха фурор за Бистрица в контрола

Бойко Борисов отбеляза два гола за победата ветераните на Витоша Бистрица с 3:2 като гост срещу ОФК Костенец в контрола.

Борисов откри головата фиеста след асистенция на Валери Божинов. През първото полувреме паднаха още два гола – Ангел Димитров изравни за 1:1, а бившият играч на ЦСКА Светослав Петров и бивш треньор на Септември даде отново предимство за гостите, съобщава Novsport.

След почивката бившият премиер направи реверанс към домакините и би лек удар, заставайки на дузпата, и позволи на вратарят на ОФК Костенец да спаси. Жестът на Борисов беше оценен с аплодисменти от стотиците фенове по трибуната на съоръжението под Рила планина.

Борисов обаче не прости при следващата открила му се възможност и увеличи предимството на тима си на 1:3. Кандидатът за кмет на Община Костенец и управляващ последните четири години Йордан Ангелов влезе на терена, за да изпълни дузпа и намали разликата до 2:3.

Гостуването на Витоша Бистрица предизвика истински фурор на стадиона в Костенец. Децата от школата на домакините имаха възможност да изведат на терена двата отбора, а снимките с Борисов и бившите елитни играчи в редиците на гостите не бяха отказани на никого.

В тима от Бистрица наред Борисов и бившият нападател на Манчестър Сити Божинов и Светослав Петров играха Йордан Върбанов – два пъти шампион на България с ЦСКА, бившите играчи на Левски Георги Гинчев и Ники Николов и други. След края на мача всички играчи обърнаха внимание на всеки, поискал снимка със звездите. Най-много пред обективите позираха Борисов и Божинов.