Fakti.bg | 28.09.2023 19:25:36 | 79

ЦСКА пречупи Локо Сф с два бързи гола

ЦСКА успя да запише победа с 2:0 при домакинството си на Локомотив София в последен мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Майкъл Естрада откри с първия си гол за ЦСКА в 40-ата минтуа, а в продължението на първата част вкара втория си гол в мача.

Мачът на стадион „Българска армия” започна в спокойно темпо, като първият удар към една от двете врати дойде в 7-ата минута, когато след добра комбинация между Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц, последният стреля от границата на наказателното поле, но изстрелът му не се получи много добре и топката премина покрай вратата.

Малко преди това Християн Петров бе много близо до това да сгреши фатално при една върната към него топка, но Карлос Франса не успя да се възползва по най-добрия начин и да продължи атаката на гостите.

В 11-ата минута от началото на срещата, ЦСКА стигна до много добра възможност да обстрелва вратата на своя противник от пряк свободен удар. Тобиас Хайнц бе препънат от Димов точно на дъгата на наказателното поле. С изпълнението на фала се нагърби потърпевшия Хайнц, който обаче стреля в стената и не успя да застраши Любенов.

Постепенно футболистите на Нестор Ел Маестро започнаха да упражняват натиск над своя противник, който доведе до няколко критични ситуации за гостите. Първо Любенов трябваш да се намесва решително след мощен удар на Дюкенс Назон, след който топката срещна ръката на Бруно Франко, но реферът прецени, че няма умисъл в действията на бранителя.

Малко по-късно Майкъл Естрада имаше възможност да стреля от свободен удар, но вратарят на гостите отново бе на мястото си.

Най-доброто положение през първата част пропиля Тобиас Хайнц в 27-ата минута. Норвежецът бе изведен отляво от Майкъл Естрада и пробва да прехвърли с техничен удар Любенов. Вратарят на Локо София не успя да реагира по най-добрия начин и топката го прехвърли, но Ивайло Найденов съумя да изчисти пред самата голлиния.

Джонатан Линдсет също имаше възможност да обстрелва вратата на своя противник след пас на Естрада, но изпълнението му не се получи и топката мина високо над вратата.

ЦСКА все пак успя да съкруши своя противник с два бързи гола в края на първото полувреме. Дебютните си попадения с „червената” фланелка вкара нападателят Майкъл Естрада, който се разписа в 40-ата и 45-ата минути на срещата.

След центриране от ъглов удар, Естрада не успя да играе с глава, но за негово щастие се стигна до няколко рикошета, след което топката отново попадна в нападателя. Този път необезпокояван от никой във вратарското поле, Естрада нанесе мощен удар под гредата и порази целта.

Само пет минути по-късно той бе изведен от Амос Юга зад отбраната на столичните „железничари” и останал сам срещу Любенов не срещна трудности да вкара втория си гол в мача и да даде солидна преднина на своя тим.

ЦСКА започна много силно второто полувреме. Не бяха изминали и няколко секунди игра, когато домакините стигнаха до добър шанс. Дюкенс Назон получи в наказателното поле отдясно и стреля, но вратарят на гостите със сетни усилия изби в нов ъглов удар. Малко по-късно Хайнц също обстрелва вратата на Локомотив, но този път Любенов нямаше особени проблеми и улови.

В 49-ата минута Майкъл Естрада пропусна великолепен шанс да оформи своя хеттрик. Нападателят на ЦСКА се измъкна от засадата след една високо изчистена топка, овладя в наказателното поле, където много технично преодоля бранител на гостите и стреля, но ударът му с левия крак бе спасен от Любенов, който изби в ъглов удар.

Стражът на гостите се прояви още няколко пъти, като най-впечатляващо бе спасяването му след удара на Амос Юга с глава след центриране от ъглов удар.

Едва в 69-ата минута дойде и първата реална голова възможност за Локомотив София. След атака отдясно, топката бе центрирана в пеналта, където Карлос Франса изпревари своя пазач и стреля от границата на вратарското поле, но прати топката в тялото на Густаво Бусато.