Fakti.bg | 04.11.2023 15:56:10 | 81

Ман Юнайтед се върна към победите - Бруно Фернандеш герой

Отборът на Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Фулъм като гост в мач от 11-ия кръг на Висшата лига. В 9-ата минута на двубоя падна гол за "червените дяволи", който обаче бе отменен заради засада. Така първото полувреме завърши при нулево равенство.

През по-голяма част от второто полувреме лондончани бяха по-добрият тим на терена, но Бруно Фернандеш спаси Манчестър Юнайтед с късно попадение. Така "червените дяволи" се върнаха на победния път след двете тежки загуби с 0:3 у дома.

"Червените дяволи" стигнаха до попадение в 9-ата минута, след като Ериксен прати центриране на далчената греда, а там Гарначо успя да отиграе. Неговото подаване успоредно на голлинията стигна до Скот МакТоминей, който бе сам на далечната греда и прати топката в опразнената врата. Попадението обаче бе отменено заради засада на Хари Магуайър, който посегна към топката при центрирането.

Уилиан получи отляво в 21-ата минута. Той напредна добре и нахлу в наказателното поле, след коео стреля в близкия ъгъл. Топката обаче рикошира от защитник на гостите и излезе в ъглов удар. При последвалото центриране Хари Магуайър се справи, а след това Хари Уилсън опита изстрел от дистанция, който не се получи.

В 27-ата минута Алехандро Гарначо се озова в пеналтерията на лондончани. Той се обърна и потърси Скот МакТоминей, който нахлуваше напред. Неговият удар обаче бе спрян от играч на Фулъм. Последва и сигнал за засада на аржентинското крило. Веднага опасността се прехвърли пред вратата на Онана, след като Уилиан прати добро центриране към Хари Уилсън, който бе изпреварен от Диого Далот. Това бе решаващо изчистване на защитника.

Четири минути след това домакините се впуснаха на бърза контраатака, Иуоби подаде към Хари Уилсън. Той си спечели пространство и се опита да стреля извън наказателното, фронтално от вратата, но неговият шут бе блокиран. В 32-ата минута пък Джони Еванс опита с акробатично изпълнение да застраши Лено, но ударът му мина далеч от целта. Минута след това добра акция на "червените дяволи" завърши с удар на Бруно Фернандеш, който бе уловен от стража на Фулъм.

В 38-ата минута Алекс Иуоби пое топката в своята половина и превзе страшно много пространство, стигайки до границата на противниковто наказателно поле. Неговият завършващ изстрел обаче бе разочароващ.

В последните секунди на редовното време на първата част Уилиан влезе към вътрешността на игрището, нагласи си топката и стреля. Изстрелът му обаче не попадна в целта.

Три минути след подновяването на игра Алехандро Гарначо се оказа с топка в крака в наказателното поле, той си я нагласи и шутира, но Бренд Лено спаси. Стражът се справи без проблеми въпреки рикошетът в играч на Фулъм.

В 57-ата минута домакините организираха опасна атака, Хари Уилсън намери Уилиан в наказателното поле, а той потърси съотборник около бялата точка в пеналтерията. Топката обаче бе избита след добра намеса на Аарън Уан-Бисака. Минута след това "червените дяволи" имаха сериозни претенции за игра с ръка на футболист на Фулъм. Реферът остави играта да продължи, а това доведе до ново положение пред Онана. Уилиан стреля извън наказателното поле, а ударът му не бе далеч от това да намери очертанията на вратата.

Хари Уилсън също бе близо до гола в 61-ата минута, когато стреля от дистанция. Мощният му шут затрудни Онана, който все пак успя да избие с една ръка. Последва корнер, който доведе и до ситуация пред Жоао Палиня, който също стреля. Вратарят на Манчестър Юнайтед успя да се намеси отново.

Още три минути по-късно добра възможност се откри пред Калвин Баси, който стигна до топката при центриране. Той обаче не успя да нанесе хубав изстрел от движение и защитата на "червените дяволи" се справи. В 65-ата минута Родриго Мунис стреля с глава след подаване от ъглов удар, но изпълнението му мина малко над напречната греда.

В 71-ата минута Фекундо Пелистри си спря подаване на гърди, след което си нагласи топката и стреля по земя с левия крак. Ударът му бе спасен от Лено. Седем минути след това Диого Далот си пробва късмета с изстрел от границата на пеналтерията. Силният му удар обаче прелетя встрани от вратата.

В 83-ата минута Бруно Фернандеш реши директно да обстрелва вратата на Фулъм от пряк свободен удар. Изстрелът му от далечна дистанция обаче не затрудни стража на домакините. Минута по-късно Марсиал също имаше добър шанс, но от трудна позиция не успя да отправи точен удар.

Минута преди края на редовното време Хари Уилсън стреля от пряк свободен удар. Изпълнението му не бе добро и мина встрани от целта.

В първата минута от продължението Бруно Фернандеш пое на границата на пенатлерията след неубедителните опити на Жоао Палиня да изчисти. Португалецът залъга противник и стреля с десния крак. Лено стигна до топката, но не успя да я извади.