Fakti.bg | 29.02.2024 06:00:48 | 44

Кирил Десподов пак избухна в Гърция (ВИДЕО)

ПАОК Солун спечели с 2:0 при визитата си на Пансерайкос в мач от 25-ия кръг на гръцката Супер Лига и отново се доближи на точка от лидера и шампион АЕК Атина, който по-рано срази с 4:2 гостуващия ПАС Янина.

Българският национал Кирил Десподов игра цял мач за ПАОК в Серес и имаше дейно участие за второто попадение, пропускайки и други възможности да се разпише. Първият гол бе дело на Янис Константелиас (45+2) в добавеното време на първата част след асистенция на Джони.

В 62-ата минута Десподов отправи мощен изстрел малко пред дъгата на наказателното поле, но вратарят на домакините успя да го отрази. Седем минути след това Максимилиано Морейра остави Пансерайкос с човек по-малко на терена след втори жълт картон.

Goal! Despodov strikes! #SERPAOK 0 - 2 #stoiximan #StoiximanSuperLeague #slgr pic.twitter.com/CfGnurwRyE

— PAOK FC (@PAOK_FC) February 28, 2024

В 78-ата минута стражът на Пансерайкос направи още едно добро спасяване срещу българския национал. Пет минути по-късно домакините останаха с девет човека заради директен червен картон на Панайотис Делиянидис.

Във втората минута от добавеното време Рафа Соарес центрира от дясно, Десподов опита да играе с топката, но тя от тялото на Ставрос Петавракис влезе за втори път в мрежата на вратаря Хован.

След убедителния успех „орлите“ са втори с 57 точки и само на една зад лидера АЕК Атина, както и на четири пред третия Олимпиакос. Пансерайкос е десети с 24 пункта.