Cross.bg | 02.03.2024 06:21:00 | 55

Черно море сломи Ботев Враца с дузпа и автогол на Меси, изгониха Христо Янев

Черно море победи с 2:1 Ботев Враца в откриващия мач на 23-ия кръг на efbet Лига. Атанас Илиев откри резултата в 41-ата минута от дузпа, а Меси Биатумусока (71) си вкара автогол. Резервата Мирослав Маринов обаче върна интригата в 80-ата минута и "моряците" потрепериха доста в оставащите минути до края. Напрежението се отрази и на наставника на гостите Христо Янев, който бе изгонен малко преди края, след като в рамките на нколко секунди получи два жълти каротна. Победата качи Черно море на върха с 51 точки, с 3 повече от Лудогорец, който обаче е с два мача по-малко. Ботев Враца пък остава предпоследен с 13 пункта и вече в серия от пет поредни загуби. Очаквано двубоят започна с по-активна игра на домакините, но в първите 10 минути ще се започни само едно разбъркване в наказателното поле на врачани, които с общи усилия се справиха. В 11-ата минута обаче агресивният Пабло Гарсия изпревари Браян Переа и нахлу в наказателното поле, но стражът на гостите Федерико Бариос изби в корнер. Четири минути по-късно вратарят на Черно море - Иван Дюлгеров закъсня с излизането си при центриране отдясно и това даде възможност на Браян Переа да стреля с глава. Ударът му обаче не се получи за радост на феновете на "моряците". Нападателят на Черно море - Атанас Илиев опита удар в 22-ата минута с левия крак пред наказателното поле, но не успя да затрудни Федерико Бариос