Fakti.bg | 05.03.2024 15:02:17 | 36

Легенда на ПАОК даде ласкава оценка на Кирил Десподов

Бившият футболист на ПАОК Солун Тасос Тасиопулос гостува в шоуто „Трето полувреме“ на гръцкото радио Metropolis 95.5 и направи анализ на представянето на отбора, както и разкри очакванията си за втората и решаваща част от първенството.

Той даде ласкава оценка на българското крило на тима Кирил Десподов, а също така обясни и какъв футболист би искал да види с екипа на "черно-белите", за да бъдат още по-силни.

Както е известно, гръцкото първенство се провежда в два етапа. След изиграването на редовния сезон от 26 кръга първите шест състава продължават в плейоф за шампионската титла. Програмата там вече е ясна, а лидерът в класирането ПАОК (Солун) започва на 10-и март като домакин на градския съперник Арис. Разликата между първия и четвъpтия отбор е само 4 точки, като ПАОК има 60, следван от АЕК с 59, Олимпиакос с 57 и Панатинайкос с 56.

"Шампионатът е вълнуващ, интересът не намалява, а битката безмилостна. Не мисля, че ще има ясен фаворит в тези плейофи и това е добре за футбола. Това може да е предимство за ПАОК и Олимпиакос. Защото когато участват в Европа, психологията на играчите става по-добра тъй като играят в големи мачове. ПАОК няма еталонен играч, който ще вкара 20 гола за една година. Ако имаха подобен футболист, лесно реализиращ, тогава нещата щяха да са различни. Моят избор за подобен тип футболист е Седрик Бакамбу, който е в Бетис", заяви Тасиопулос.

Попитан кой би посочил като най-полезен в отбора в редовния сезон и своеобразен MVP, бившият защитник каза: "MVP на ПАОК - играчът, за когото вярвах, че ще направи разликата, е Десподов. Голът, който вкара срещу Арис, макар и отменен, показа неговото качество. Много хора бяха скептични за него, но не и аз. Гледал съм български мачове и нямах съмнение, че е правилно попълнение", заяви 55-годишният бивш защитник, носил екипа на отбора от стадион "Тумба" в средата на 90-те години

След това той се спря на наличния състав на ПАОК, коментира как ще се отразят многото мачове, сгъстения цикъл и европейските участия. Според него, голяма победа за треньорския щаб би било ако ограничат контузиите и се преборят с умората.

Самият Десподов игра само 15 минути в последната среща на ПАОК в първенството – 2:0 като гост над Ламия, за да бъде съхранен за четвъртък. Черно-белите от Солун пътуват утре за Загреб за първа среща от осминафиналите в турнира на УЕФА Лига на Конференциите.

Десподов в момента има 10 гола в първенството, 2 в европейските турнири, както и 7 асистенции. Повече асистенции от българина има единствено бразилеца Тайсон – 10. Двамата с Янис Константелиас пък са хората, на които се случва най-често да завършат атаките с удар по вратата на противника.