Fakti.bg | 10.03.2024 14:24:32 | 29

Пари Сен Жермен направи едва равенство с Реймс

Пари Сен Жермен завърши наравно 2:2 срещу Реймс в мач от 24-ия кръг на френското първенство по футбол, след като столичани играха в по-скоро резервен състав. Те продължават да бъдат категорични лидери в Лига 1 и водят с 12 точки на Брест.

Големият отсъстващ от състава на Пари Сен Жермен бе Килиан Мбапе, който получи почивка заради важните сблъсъци в Шампионската лига. Треньорът Луис Енрике също така обяви преди време, че ще използва нападателя по-рядко в Лига 1, за да подготвя състава си за следващия сезон.

Джанлуиджи Донарума остана на пейката, заменен от Кейлор Навас. Усман Дембеле, Рандал Коло Муани и Витиня също бяха резерви, а Маркиньос пропусна двубоя заради болки в ахилесовото сухожилие.

Реймс се възползва от промените в състава на Пари Сен Жермен и поведе още в седмата минута с попадение на Маршал Мунеци, но домакините направиха бързо обрат. Юнус Абделхамид си вкара автогол в 17-ата минута и Гонсало Рамос бе точен за 2:1 само две по-късно. В самия край на първото полувреме обаче Реймс изравни чрез Умар Диаките.

Мбапе, Дембеле и Коло Муани се появиха в игра двадесетина минути преди края, но Пари Сен Жермен не стигна до победен гол.