Fakti.bg | 23.03.2024 17:38:06 | 35

Петголово шоу в Разград, но Лусогорец загуби от Стяуа в контрола

Отборът на Лудогорец загуби с 2:3 от Стяуа Букурещ в контролна среща. Още в първата минута Клод Гонсалвеш си вкара автогол и така румънския тим излезе напред. В 24-ата минута португалецът се реваншира, след като изравни.

До края на първата част паднаха още два гола. Стяуа отново поведе в 33-ата минута, а пет след това Руан Секо възстанови паритета.

През втората част гостите излязоха за трети път напред в резултата, след като вкараха дузпа в 67-ата минута. Малко след това пък Квадво Дуа също получи шанс да изпълни единадесетметров наказателен удар, но не успя да вкара.

Срещата започна по кошмарен начин за българския шампион, след като още в първата минута Клод Гонсалвеш си отбеляза автогол. Португалецът можеше да се реваншира три минути след това, когато получи в наказателното поле на Стяуа, но завършващият му удар не бе достатъчно добър.

В 8-ата Рик Джонатан напредна добре с топка в крака, след което намери Руан Секо наляво. Той опита веднага да шутира от дистанция, но го направи разочароващо и изстрелът му прелетя високо над противниковата врата.

Четири минути след това отново Рик получи отдясно и нахлу в пеналтерията на румънския тим, след което стреля с десния крак, но неточно.

След малко повече от 15 минути игра медицинският екип трябваше да влиза на терена. Контузи се Дани Групер от състава на Лудогорец и Георги Дерменджиев направи принудителна смяна, пускайки Марсел Хайстер.

В 24-ата минута Клод Гонсалвеш се реваншира за автогола си в началото на срещата. След добро центриране отдясно на Аслак фон Витри, той успя да стреля с глава и преодоля Янку Хория за 1:1.

Шест минути след това Марсел Хайстер стреля по земя извън наказателното поле на Стяуа. Топката мина встрани от десния страничен стълб на вратата. След това се оказа, че е имало докосване от противников играч и корнер, при който обаче разградчани не създадоха нищо по-опасно.

В 33-ата минута Стяуа Букурещ отново излезе напред в резултата, след като Паулино Мигелес преодоля Симон Слуга с шут с десния крак. Играчът на гостуващия тим стигна до топката, след като удар на негов съотборник бе блокиран от защитник на Лудогорец, след което не сгреши.

Българският шампион съумя да изравни за втори път в 38-ата минута. До попадението се стигна отново след центриране от десния фланг. Този път Руан Секо засече подаването и с глава заби топката в мрежата на Стяуа за 2:2.

Три минути по-късно Богдан Чиприлиу шутира мощно от дистанция. Ударът му мина на сантиметри встрани от левия страничен стълб на вратата на Симон Слуга.

Второто полувреме бе забавено заради проблем на трибуните и пострадал фен. Медицинският екип на Лудогорец се притече на помощ. Впоследствие човекът бе изнесен на носилка.

Георги Дерменджиев направи няколко смени за втората част - Сон, Бърнард Текпетей и Кайо Видал се появиха на терена. Именно Текпетей получи шанс да изпълни пряк свободен удар 47-ата минута. Изпълнението му бе добре, а Янку Хория се намеси ключово и изби топката над вратата си.

В 65-ата минута играч на Стяуа бе съборен в наказателното на Лудогорец и това накара Драгомир Драганов да посочи бялата точка. Зад топката застана Богдан Чиприлиу, който преодоля Симон Слуга и отново даде аванс на румънския тим.

"Орлите" също получиха дузпа в 73-ата минута, след като Кайо Видал бе изритан в наказателното на румънците. Квадво Дуа изпълни, но в средата на вратата и стражът на Стяуа успя да спаси.

Три минути преди края на редовното време Текпетей шутира от дистанция, но след рикошет топката прелетя високо над напречната греда на противниковата врата. Малко след това от сериозна дистанция и Педро Нареси си опита късмета. Неговото изпълнение не бе добро и прелетя далеч от целта.

В продълженията на срещата Текпетей шутира от пряк свободен удар, като се опита да изненада стража на Стяуа от трудна позиция. Ударът му обаче попадна право във вратаря, който успя да избие.