Русия е изправена пред стратегически провал
Заплахата от Русия сега е фундаментално различна от тази, която беше в началото на пълномащабното нахлуване. Окупаторите вече не могат да извършват широкомащабни настъпления на множество фронтове.
Това заяви Олександър Павлюк, командващ на сухопътните войски на Украйна, в интервю за The Economist.
Украинската армия също стана „значително по-голяма, отколкото беше преди“. Според командващия Сухопътните войски всички тези фактори могат да доведат до стратегически провал на противника.
„Загубата на 400 000 войници за превземането на малка част е непропорционална за всеки рационален ум“, каза Павлюк, отбелязвайки, че „Русия не се управлява от рационални умове“.
По думите на Павлюк превземането на столицата Киев продължава да е цел на руския агресор. „Това е сърцето на Украйна и знаем каква ключова роля ще играе отбраната на столицата в бъдеще... Русия знае, че ако получим достатъчно оръжия в рамките на месец-два, вълната може да се обърне срещу тях“, каза той.
Според него през следващите 2 месеца ще настъпи „критична фаза“ във войната. Според командващия Сухопътните войски един от основните проблеми на армията е липсата на техника, а не на хора.
"The best advice I ever came across on the subject of concentration is: Wherever you are, be there."Jim RohnThe combat losses of the enemy from February 24, 2022 to May 11, 2024. pic.twitter.com/gqB6vFU4WI
— Defense of Ukraine (@DefenceU) May 11, 2024 Прочети цялата публикация



Не се намери кой да вземе 20 млн. евро, за да ремонтира МиГ-овете
„Росатом“ евакуира свои служители от Иран
Украйна е на кръстопът - неизгоден мир или дълга война
Близо 2 млн. руски и украински жертви: войната в 22 цифри
Какви ще са последствията от войната в Иран за Украйна
С две знакови речи на Макрон за 2 дни Франция се върна в центъра на голямата геополитика
Ще повлияят ли американските атаки срещу Иран на крехкото примирие с Пекин?
Как войната в Иран преобръща енергийните планове на Европа?
Защо ударът срещу Иран беше предприет точно в този момент?
Русия: Действията на Франция представляват потенциална заплаха
Как "обикновеността" на Зеленски го направи изключителен
Дрон спря временно полетите на летище Берлин
Феликс Нмеча удължи престоя си в Борусия Дортмунд до 2030 година
След пет години чакане Revolut получи банков лиценз в Обединеното кралство
ОИК - Русе спаси мандата на Росица Георгиева
В търновската болница спасиха 92-годишна жена, докарана от София в тежко състояние без диагноза
Пролетен концерт на Детския хор на БНР - 21 март