Оля Ал-Ахмед с награда за „Най-добър международен журналист“
Една от най-ярките журналистки на международната арена Оля Ал-Ахмед бе отличена тази година на XIII-тото издание на годишните MEDIA Awards 2024 с престижната журналистическа награда „Най-добър международен журналист“. С това отличие наградите ѝ за журналистика стават 37, въпреки това тя винаги твърди, че работи за каузата и истината, не за трофеите.
Оля Ал-Ахмед се е доказала като един от най-яростните защитници на обективната журналистика, отстояваща свободата на словото и чистотата на неподкупената журналистика.
Като специален кореспондент в редица горещи точки по света, както и в Русия и страните от Близкия Изток, Оля Ал-Ахмед се е специализирала в международната журналистика проследявайки събитията отблизо, като ги отразява с прецизна точност и обективност. Световните военни конфликти, войната в Сирия, земетресението в Турция и Сирия, войната в Судан през последната година, войната в Ивицата Газа и цялостния конфликт в региона на Близкия Изток са ярки показатели на безпристрастната ѝ работа като журналист-международник. Работила е години наред в Международния отдел на вестник "Стандарт" като редактор и специален кореспондент, след което прекрачва прага на Българската Телеграфна Агенция – БТА, където също работи по международни въпроси. Във ФАКТИ Оля Ал-Ахмед е работила в отдел „Свят“, като активно сътрудничи и на културното звено. До скоро беше водеща на новини по радио ФОКУС, но писмената журналистика отново я връща към злободневното ѝ перо, което не щади истината!
Независимо за коя медия работи, Оля Ал-Ахмед винаги изпъква със собствен почерк и стил. С ексклузивните си интервюта и обективни новини тя е допринесла изключително много за международната журналистика на България през последните години.
Церемонията по награждаването на журналистите - MEDIA Awards 2024 тази година се проведе в залата на БТПП в София. Официалните гости на събитието, които са и призьори от наградите на Глобал Медиа Груп, връчваха част от наградите. Сред тях бяха председателят на БТПП Цветан Симеонов, експертът по сигурността ген. Красимир Занев, бизнесдамата Албена Джоунс и др.
Прочети цялата публикация




Поезия, която докосва. Ангелогласна арфа, която остава в сърцето
Кръв под развалините: Ливан плаща жестоката цена на войната, примирието остава мираж
Носител на Грами беше открит намушкан до смърт в Лондон
Рене Карабаш в Бургас: За „Букър“, любовта и защо AI не може да пише книги
„Втори жертви“ спечели голямата награда на филмовия фестивал „Златната липа“
Ново младо лице се присъединява към водещите на "Преди обед"
80 години УНИЦЕФ - oт спешна помощ към глобално движение за правата на всяко дете
1 юни 1980 г: Тед Търнър стартира CNN - първият 24-часов новинарски канал
Шефът на СЗО пристигна в провинция Итури - епицентъра на епидемията от ебола в ДР Конго
Пълен хаос: Хедлайнери се оттеглят от участие в музикална инициатива на Доналд Тръмп
Голяма бяла акула беше заснета за пръв път в централната част на Средиземно море
Не само дяволът носи "Прада" - астронавтите на НАСА също
Ето кай заставана на мястото на Кандев
3,75 евро в Германия, 4,50 евро в България: защо?
Какви продукти ни предлагат веригите и как да ги открием в "Кошница с грижа"
Мечка нападна трима туристи в Румъния
Черна статистика: Синтетичният наркотик фентанил е отнел над 100 живота у нас
Новата опасна мода в TikTok: Протеиновата мания, която неусетно съсипва органите ни
Обрат на пазара: Горивата поевтиняват въпреки напрежението в Близкия изток
Български национал разкри най-добре пазената си тайна